Dodge Avenger na NASCAR

Półmilowy (854-metrowy) owal Thunder Valley w stanie Tennessee jest jednym z najszybszych i najbardziej profilowanych torów wyścigowych w branży. Pochylenie nawierzchni zakrętów ma 36 stopni a proste 18 stopni. Na tym torze pięćset okrążeń przemierzył z ogromną prędkością najnowszy samochód marki Dodge, model Avenger.
Nowe dziecko Dodge wystartuje w tegorocznym sezonie wyścigów Nextel Cup tuż obok znanego Chargera.
– Dodge jest gotów na zawody BMS i naszym zdaniem Avenger to twarda sztuka mająca szansę na mistrzostwo w barwach Dodge – powiedział Mike Accavitti, dyrektor Dodge Motorsports i marketingu SRT w Chrysler Group.
Avenger miał swój debiut w niedzielę 25 marca w zawodach Food City 500 na torze Bristol Motor Speedway. Był to pierwszy wyścig z serii NASCAR w kategorii Samochodów Jutra.
Wyścigowa wersja samochodu Dodge Avenger w tej kategorii przeszła już chrzest bojowy na torach w całym kraju, lecz ten najważniejszy test w niedzielnym BMS.
Wersja cywilna najnowszego dziecka Dodge należy do pojazdów klasy średniej. Wyróżnia go niecodzienna i dość agresywna sylwetka. Model jest bogaty w innowacyjne rozwiązania wnętrza. Charakteryzuje go wysoki poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego oraz dobre osiągi.
Produkcja Avengera rozpoczęła się w lutym lutego b.r. w zakładzie Sterling Heights Assembly Plant. Do amerykańskiej sieci sprzedaży samochód trafi w przyszłym miesiącu.
autor: A.M.
źródło: DaimlerChrysler

Reklama