Reklama

Dobre wieści: Tur ocalony!

Czas „wielkiej smuty” w Turze zakończony. Klub ma nowy Zarząd. Żyjemy.

Przypomnijmy, w czerwcu 2018 r. ówczesny Prezes Sergiusz Zinowczyk zapowiedział rezygnację z piastowanego stanowiska. W ślad za nim poszli członkowie Zarządu klubu i de facto od września 2018 roku Tur pozostawał bez władz. Dziś byliśmy świadkami przełamania impasu, w którym znalazł się nasz klub. Poprzedziła go seria kilkumiesięcznych rozmów, dyskusji oraz starań, które koordynował trener Paweł Bierżyn.

Powiedzmy szczerze, bez jego determinacji i poświęcenia dla sprawy Tur nie przetrwał by tego kryzysu. W skład nowego Zarządu weszli: Karol Car, Rafał Iwaniuk i Tomasz Wołosik, czyli osoby związane z bielskim środowiskiem piłkarskim od lat. Jest to chyba najmłodszy Zarząd w historii klubu (średnia przekracza ledwie 30 lat), ale składa się z pasjonatów, ludzi związanych z Turem emocjonalnie.

Nie będziemy rozpisywali się na temat przebiegu spotkania, najważniejsze napisaliśmy wyżej. Nowym Władzom klubu życzymy siły, determinacji i powodzenia w czekającej ich pracy. Jednocześnie jako redakcja fan page deklarujemy pomoc i wsparcie, które do tej pory udzielaliśmy klubowi.

Runda wiosenna rozpocznie się w weekend 16-17 marca. Tur uda się wtedy do Dąbrowy Białostockiej na mecz z Dębem. Tydzień później pierwsze domowe spotkanie, rywalem będzie Cresovia Siemiatycze.

Dorobek punktowy mniej więcej odzwierciedla miejsce, w jakim jest Tur w podlaskiej piłce na ten moment. Jest w IV lidze kilka klubów o lepszej piłkarsko kadrze i lepiej poukładanych, i to one będą bić się o awans. My jesteśmy w „górnym środku” tabeli. Może w przyszłości powalczymy o coś więcej, a póki co, jest jak jest.

Źródło: Tur Bielsk Podlaski