Reklama

Dobra wiadomość dla narciarzy

Trwają intensywne przygotowania do sezonu narciarskiego na Dojlidach. Rozpoczęły się prace związane z naśnieżaniem tras na plaży miejskiej. Na narciarzy czeka 100 par kompletów narciarskich.

Zimowe prognozy pogody na najbliższe dni dają nadzieję, że sezon narciarski rozpocznie się w czwartek, 10 stycznia. Przygotowania trasy można obserwować również za pomocą kamery, z której podgląd dostępny jest na naszej stronie internetowej (przycisk „KAMERA-PLAŻA” na pasku menu).

Oprócz armatek do produkcji sztucznego śniegu, posiadamy także skuter śnieżny wraz z osprzętem do ubijania i wyrównywania tras biegowych oraz frezem do zakładania toru do stylu klasycznego.

Planujemy  przygotować trasę o długości ok. 500 metrów przez teren plaży. Jeżeli spadnie dużo naturalnego śniegu, trasa biegowa będzie przebiegała także wokół zbiornika wodnego – wówczas wydłuży się o dodatkowe 3 km. Ścieżki narciarskie są wyznaczane tak, by można było z nich korzystać także po zmroku – trasa jest oświetlona.

Przygotowaliśmy też śnieżną górkę dla małych dzieci do zjeżdżania na sankach. Ma wysokość ok. 2 metrów. Znajduje się na boisku plażowej piłki nożnej przy namiocie.

Nie trzeba inwestować we własny sprzęt. Na terenie Ośrodka działa wypożyczalnia nart biegowych. Do dyspozycji klientów jest 100 par nart (o długości od 100 cm do 195 cm) oraz 120 par butów narciarskich (rozmiary od 28 do 47,5). Narty są z tzw. łuską w środkowej ich części, ułatwiającą stawianie pierwszych kroków w narciarstwie. Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godz. 9:00-18:00. Ostatnie wypożyczenie sprzętu możliwe jest o godz. 17:00.

Wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty z wiązaniami, buty i kijki narciarskie) kosztuje 9 zł za godzinę (bilet normalny) i 6 zł za godzinę (bilet ulgowy przysługujący dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia). Tu można także wypożyczyć kijki do nordic walking, skorzystać z siłowni pod chmurką, zorganizować ognisko i grilla.