Reklama

Do urzędu w sobotę

Już jutro (18 maja) kolejna otwarta sobota w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku. Od godziny 8.00 do 12.00 do dyspozycji mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego. W tym samym czasie działać będzie również miejska infolinia (nr tel. 85 879 79 79).

W najbliższą sobotę białostoczanie będą mogli także załatwić sprawy związane z udziałem w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 r. Na przykład będzie można złożyć wniosek o dopisanie do listy wyborców. Szczegółowe informacje o procedurach związanych z wyborami znajdują się na www.bip.bialystok.pl. Warto też skorzystać z wyszukiwarki siedziby lokalu wyborczego i serwisu informacyjnego PKW.

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do referatu rejestracji pojazdów oraz referatu dowodów osobistych i spraw wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum.

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych przy ul. J. K. Branickiego 3/5 będzie otwarta sobota w przyszłym miesiącu – 29 czerwca. Przypominamy też, że mieszkańcy, którzy mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok