Reklama

Do hymnu dla Niepodległej!

Wszyscy chętni do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości powinni przyjść w sobotę, 11 listopada, o godz. 12, na białostocki Rynek Kościuszki. Organizatorami przedsięwzięcia są: Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Instytut Kultury oraz Muzeum Podlaskie.


Wspólne śpiewanie hymnu stało się już tradycją, zapoczątkowaną w 2018 r. – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Wspólne z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami i rodakami śpiewanie hymnu, jako sposób narodowego świętowania, przypadło Polakom do gustu. To swego rodzaju sygnał, wysyłany w świat, że Polacy chcą i potrafią być razem – razem cieszyć się, świętować i być dumnymi z Ojczyzny – czytamy w zaproszeniu.

Przed wejściem do ratusza już od godz. 11 będzie można zobaczyć namioty Podlaskiego Instytutu Kultury oraz Muzeum Podlaskiego, a w nich obejrzeć regionalne publikacje, zaopatrzyć się w cały tekst Mazurka Dąbrowskiego, biało-czerwone chorągiewki i narodowe kokardy. O godz. 12 działający przy Podlaskim Instytucie Kultury Chór im. St. Moniuszki, pod dyrekcją Marty Szałkiewicz, zainicjuje wspólne śpiewanie hymnu.

źródło: PIK
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama