Reklama

Dni otwarte w białostockich podstawówkach

Podobnie jak przedszkola, białostockie szkoły podstawowe zapraszają na tegoroczne dni otwarte. Dla uczniów i rodziców to szansa na zapoznanie się z bogatą ofertą zajęć edukacyjnych.

Dni otwarte będą odbywały się między 13 lutego a 6 marca. W wyznaczone dni i godziny można odwiedzić wybraną szkołę i dowiedzieć się, jak wygląda jej oferta i jakie proponuje zajęcia pozalekcyjne. Można zobaczyć m.in. sale lekcyjne, gimnastyczne, boiska. To szansa na poznanie kadry pedagogicznej, rozmowę o priorytetach placówki. Taka wizyta ułatwia pierwszy kontakt uczniów oraz rodziców z nową szkołą.

– To dobra okazja, żeby zwiedzić wybraną placówkę, oswoić dzieci z nowym miejscem, gdzie wkrótce rozpoczną kolejny etap edukacji. Warto już teraz dowiedzieć się, jak przygotować najmłodszych na pierwszy dzień w nowej szkole – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Od 25 lutego do 6 marca rodzice przyszłych pierwszoklasistów będą mieli czas na złożenie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie podana 27 marca o godz. 15.00. Z kolei lista przyjętych i nieprzyjętych – 1 kwietnia o godz. 15.00.

Dni otwarte organizuje 40 szkół podstawowych z Białegostoku. Harmonogram jest dostępny w załączniku.

Źródło Urząd Miejski Białystok