Reklama

Dni Miasta Białegostoku

W tym roku Dni Miasta Białegostoku uświetni m.in. koncert Beaty Kozidrak i Bajmu. Na mieszkańców będą czekały wystawy plenerowe, gra miejska oraz spacer śladami Seweryna Nowakowskiego. W trakcie uroczystości wręczenia nagrody artystycznej wystąpi Anna Jurksztowicz. Będziemy świętować od 21 do 23 czerwca.

W ramach tegorocznych Dni Białegostoku w sobotę, 22 czerwca, na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert z muzycznymi gwiazdami. Rozpocznie się o godz. 19.00, wystąpią Beata Kozidrak z Bajmem, Sandra oraz Zuzanna Jabłońska. W niedzielę, 23 czerwca o godz. 18.00, w sali kina Forum zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku. W trakcie tego wydarzenia wystąpi Anna Jurksztowicz.

– Trzydniowe święto miasta wypełni mnóstwo atrakcji, które przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach Białegostoku w różnym wieku. Miejskie instytucje kultury i sportu będą czekały z bogatym programem – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dni Miasta to piękna okazja, żeby się spotkać, porozmawiać, poczuć radość i dumę z naszego Białegostoku. Zapraszam do udziału w zaplanowanych na najbliższe dni wydarzenia.

W czasie święta naszego miasta odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw. Tradycyjnie już na Rynku Kościuszki zostanie zorganizowany Jarmark Świętojański (23 czerwca), a na dojlidzkiej plaży odbędzie się festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Z wystawy plenerowej mieszkańcy dowiedzą się, jakim miastem był Białystok Branickiego, a uczestnicy spaceru podążą śladami prezydenta Seweryna Nowakowskiego.

Dniom Miasta Białegostoku 2019 będą towarzyszyć: instalacja artystyczna „Kareta Branickiego” w ramach festiwalu „Barokowe Ogrody Sztuki”, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek”, wystawa „10×100, czyli BTF na 100-lecie niepodległości Białegostoku” oraz Międzynarodowy Nocny Turniej Siatkówki Plażowej.

W organizację święta Białegostoku włączyły się instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Galeria im. Sleńdzińskich, Białostocki Teatr Lalek, Dom Kultury „Śródmieście” i Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok