Reklama

Dni Kultury Studenckiej. Juwenalia Białystok 2023 już za tydzień!

Maryla Rodowicz, Lady Pank, Kult, Szeptucha – to tylko część artystów, których będzie można zobaczyć i posłuchać podczas największego festiwalu studenckiego w województwie podlaskim. Po 4-letniej przerwie Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej (PB) oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej zapraszają 2 i 3 czerwca na kampus PB. W konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie wziął udział m.in. marszałek Artur Kosicki. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.


Marszałek Kosicki pogratulował sprawnej organizacji przedsięwzięcia.

– Logistycznie to nie lada wyzwanie. Tym bardziej jestem dumny ze studentów kilku uczelni zaangażowanych w to przedsięwzięcie – zaznaczył. – Zawsze powtarzam,  że największym potencjałem tego regionu są jego mieszkańcy, w szczególności studenci, do których należy przyszłość.

Marszałek podkreślił, że dla samorządu województwa wsparcie organizacji studenckiego święta to kwestia istotna, w której dostrzega się duże możliwości promocyjne regionu.

– Juwenalia są wydarzeniem przyciągającym wiele osób spoza województwa, które dzięki temu mogą zobaczyć, jak piękny jest Białystok, ale i cały region. To jest argument, żeby wspierać tego typu imprezy – mówił marszałek.

Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, nie kryła zadowolenia ze zbliżającego się wydarzenia i związanego z nim zainteresowania.

– Mam nadzieję, że po takiej przerwie tegoroczne Juwenalia zaspokoją oczekiwania studentów, pracowników, absolwentów i wszystkich zainteresowanych.

Rektor zapewniła także, że wspólnie z samorządem studenckim i wszystkimi osobami organizującymi Juwenalia, zapewni bezpieczeństwo uczestnikom imprezy.

– To wydarzenia ma przede wszystkim dać komfort integracji, wspólnej zabawy. Ma przynieść radość ze wspólnego świętowania, ale ma to być też wydarzenie w pełni bezpieczne – mówiła. – Odliczamy już dni do rozpoczęcia Juwenaliów 2023. Zapraszam wszystkich serdecznie – spuentowała dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama