Dlaczego bluzy męskie z kapturem są tak uwielbiane?

Bluzy męskie to od wielu dekad jeden z najbardziej uwielbianych elementów garderoby. Kochają je nie tylko panowie, ale i panie. Na czym polega fenomen bluz męskich z kapturem? Przekonaj się, czytając ten artykuł.

Uniwersalność bluz męskich

Bluzy męskie nadają się na niemal każdą codzienną okazję. Możemy spotkać je na ulicach, w centrach handlowych, w szkołach, na uczelniach, a nawet w biurach. Można je nosić na spacery po mieście, wyjścia do sklepu, spędzanie czasu w domu, jak i weekendowe wojaże w góry. Są absolutnie uniwersalne i ponadczasowe – właśnie te cechy sprawiły, że wiele osób je pokochało. Największą popularnością cieszą się modele z kapturem – sprawdźmy, skąd wziął się ich fenomen.

Jak męskie bluzy z kapturem stały się popularne?

Po wyjściu na rynek pierwszych prototypów męskich bluz stały się one popularne w mgnieniu oka. Najpierw zaczęły je nosić osoby, które wykonywały prace fizyczne już w latach 30. XX wieku. Największym jednak przełomem w popularyzacji tego elementu garderoby, było noszenie ich przez amerykańskich uczniów na uniwersytetach. Odtąd niemal każdy collage ma własne „mundurki” – wygodne męskie bluzy z nadrukiem przedstawiającym nazwę szkoły.

Bluza męska z kapturem bordowa

Bluza męska z kapturem bordowa

Jakie kolory męskich bluz są najmodniejsze?

W tym sezonie na ulicach królują raczej stonowane kolory, choć nie brakuje np. szarych męskich bluz z ciekawymi aplikacjami lub zabawnymi nadrukami. Przewodnimi barwami są: granat, czerń, brąz, ciemna oliwkowa zieleń czy bordo. Różne odcienie szarości na męskich bluzach wciąż nie wychodzą z mody, jednak w tym roku często są przełamywane kontrastującymi kolorami.

Szara bluza męska z kapturem

Krój bluzy męskiej z kapturem

Ludzie pokochali bluzy tego typu m.in. za wygodę i komfort noszenia. Najwygodniejsze okazują się być szerokie, długie męskie bluzy, zaliczające się do stylu streetwear. Chętnie także sięgamy po modele bluz, które są większe od naszego rozmiaru, czyli tzw. oversize. To bez wątpienia ulubieniec dzisiejszych nastolatków. Gwarantują one ciepło, ale jednocześnie nie przylegają do ciała, co pozwala na swobodniejsze ruchy.

Dużym powodzeniem cieszą się również bluzy młodzieżowe męskie bez kaptura, które przydają się zwłaszcza w zimowym okresie, gdy są zakładane pod kurtkę. Zarówno modele oversize’owe z kapturem, jak i męskie bluzy młodzieżowe bez kaptura można znaleźć tutaj: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Bluzy-meskie-303.html.

Bluza męska bez kaptura z nadrukiem

Sport w szerokich bluzach męskich

Sport stanowi ważną część życia wielu z nas. Męskie bluzy z kapturem są na tyle uniwersalne, że można w nich także komfortowo uprawiać sport. Oczywiście warto wówczas zaopatrzyć się zwłaszcza w sportowy model ze względu na jego specjalne właściwości (termoaktywność, lepsze odprowadzanie potu itp.). Jeśli jednak tylko okazjonalnie biegamy czy trenujemy piłkę nożną, podstawowa szeroka męska bluza z bawełny w zupełności sprawdzi się na takie okoliczności.

Męskie bluzy z kapturem nie tylko dla panów

W ostatnich latach możemy zobaczyć coraz więcej nastolatek dumnie noszących szerokie bluzy męskie. Kupują je wcale nie z myślą, by zrobić prezent dla brata czy chłopaka, ale po to by posłużyła za nowy element damskiej garderoby.

W odróżnieniu od damskich bluz oversize, męskie mają znacznie większy kaptur, co w niektórych stylizacjach wygląda atrakcyjniej. Są one także szersze oraz dłuższe, a to zdecydowanie poprawia komfort noszenia oraz zakrywa wszelkie mankamenty figury. Długie męskie bluzy już dawno skradły serce nastolatek: dziewczyny często łączą je z krótkimi spodenkami w lecie lub z szerokimi spodniami w zimniejsze pory roku.