Reklama

Dęciaki przed hejnałem

 Sami układają program, sami szukają wsparcia finansowego, z pomocą całej rodziny ustawiają krzesła i przygotowują dekoracje, a wszystko po to, by przez 6 lat w lipcu dziedziniec Ratusza rozbrzmiewał wykonywaną na żywo muzyką. Tegoroczny cykl ”Koncertów przed hejnałem” rozpoczął występ kwintetu Brass Capella.

 Jedni w letnie niedzielne przedpołudnie wylegują się przed telewizorem, inni smażą się na plaży albo szukają ochłody pod żaglami, a rodzina Trojanowskich z podziwu godnym zapałem i determinacją chce uczyć mieszkańców Białegostoku, że warto poświęcić trzy kwadranse na słuchanie żywej i szlachetnej muzyki w samym centrum miasta.

 Tegoroczny program jak zwykle nastawiony jest na prezentowanie muzyków związanych z naszym miastem, choć nie zawsze znanych w grodzie nad Białą. Po ”dętej” familii Drewnowskich do końca lipca usłyszymy jeszcze klarnet Roberta Panka i głosy Ewy Głażewskiej, Marleny Borowskiej, Kiry Boreczko i Jacka Szymańskiego. Zawsze w niedzielę o 11.15. Oczywiście przed hejnałem.


Miejski Portal Informacyjny bstok.pl jest medialnym patronem koncertów.

https://www.bstok.pl/up/news/844_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/844_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/844_3.jpg

Reklama