Reklama

Debata o ochronie zdrowia w Katowicach

O zarządzaniu i organizacji w ochronie zdrowia, pacjentach i diagnostyce, rozmawiają uczestnicy trwającego w Katowicach VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (9-10 marca). W wydarzeniu bierze udział Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.


Jest to jedna z największych w Polsce konferencji poświęconych ochronie zdrowia. Uczestniczy w niej kilka tysięcy osób. Podczas dwudniowego wydarzenia, będzie można wysłuchać wielu wybitnych specjalistów, reprezentujących kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawicieli świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

– Ochrona zdrowia mieszkańców naszego województwa to jeden z priorytetów działalności zarządu województwa, szczególnie w zakresie jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych udzielanych każdemu pacjentowi w nadzorowanych podmiotach leczniczych. Tegoroczna edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, po szczególnych i intensywnych doświadczeniach związanych z okresem epidemii, porusza aktualne zagadnienia związane z organizacją, zarządzaniem i finansowaniem opieki zdrowotnej – podkreślił Marek Malinowski.

Program konferencji składa się z sześciu tematów przewodnich tj.: Rynek farmaceutyczny; e-Zdrowie i nowe technologie; Pacjenci: jak im pomóc?; Diagnostyka; Człowiek-medyk w centrum systemu ochrony zdrowia; Zarządzanie i organizacja systemu.  Kolejny ważny temat to, wskazanie kierunku zmian w polityce zdrowotnej co pozwoli wytyczyć ścieżkę na 2023 rok.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama