Czysta woda dla Tajlandii: Fundacja Środowiskowa Audi, Fundacja Ferry?ego Porsche i firma everwave współpracują przy oczyszczaniu rzek w Bangkoku

Razem dla czystej wody: Fundacja Środowiskowa Audi i Fundacja Ferry?ego Porsche, we współpracy z zielonym start-upem everwave, pomagają oczyścić rzeki i wody w Tajlandii. Centralnym punktem tego projektu jest stolica tego kraju Bangkok, z której każdego roku do morza trafia prawie 385 ton plastiku. Partnerstwo nazwaneRozpoczęty w kwietniu 2023 r. projekt wykorzystuje jedną z wspieranych przez sztuczną inteligencję everwave łodzi do zbierania odpadów, do usuwania tworzyw sztucznych z rzek i kanałów w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Każdego roku, z tego miasta do morza trafia 385 ton plastikowych odpadów. Fundacja Środowiskowa Audi i Fundacja Ferry’ego Porsche pokrywają koszty projektu i wspierają budowę profesjonalnych zakładów utylizacji odpadów w okolicy miasta. Operacje te wspierane są przez nowo utworzony lokalny zespół projektowy, generując w ten sposób lokalne miejsca pracy.
 

Współpraca ma na celu zamknięcie obiegu odpadów z tworzyw sztucznych przy użyciu ekologicznych rozwiązań i wykorzystaniu lokalnej wiedzy. Partycypująca w projekcie firma everwave jest wspierana przez swojego partnera TerraCycle Thai Foundation z Bangkoku.

 

Nowe struktury dla czystej wody

 

Każdego roku do oceanów trafia ponad jedenaście milionów ton plastiku, z czego znaczna część wpływa do nich wraz z nurtem rzek. Do 2040 roku roczna ilość plastiku wpływającego do morza może się nawet potroić.

 

Clemens Feigl, szef start-upu everwave, powiedział: „Aby stworzyć trwałe rozwiązania, potrzebne są długoterminowe projekty oczyszczania wspierające również budowę infrastruktury utylizacji odpadów. Finansowanie start-upu w Tajlandii jest kamieniem milowym dla stworzenia ekologicznej wartości dodanej.” Dzięki Fundacji Środowiskowej Audi i Fundacji Ferry’ego Porsche, everwave znalazła partnerów, którzy podzielają jej wizję zrównoważonej transformacji.

 

Projekt uruchomiony w Bangkoku to najnowsze osiągnięcie w ramach partnerstwa, które zgodnie z mottem: „Building Bridges – budowanie mostów”, działa na całym świecie w celu utylizacji odpadów. W ubiegłym roku Fundacja Środowiskowa Audi, niemiecki producent kosmetyków BABOR BEAUTY GROUP, Fundacja Ferry’ego Porsche i everwave, usunęły ponad 69 ton plastiku z rzeki Alt w Rumunii, używając do tego celu łodzi do zbierania odpadów. Jest to część misji firm, polegającej na ochronie środowiska i zapewnieniu godnej życia przyszłości, wspieranej przez innowacje technologiczne.

 

O firmie everwave:

 

everwave oczyszcza środowisko. Jej łodzie do zbierania odpadów są wykorzystywane do zapobiegania przedostawaniu się odpadów do oceanów. Narzędzia do sprzątania są również wspomagane przez sztuczną inteligencję, która może wykrywać i analizować odpady. Zebrany materiał jest następnie poddawany recyklingowi w procesach przyjaznych dla środowiska. Ponadto everwave działa na rzecz podnoszenia świadomości społecznej w kwestiach środowiskowych. Technologie wdrażanie przez ten start-up działają już w takich krajach jak Serbia, Rumunia i Kambodża. W całym czasie swej działalności, everwave zebrała już ponad 750 ton odpadów z rzek.

 

O Fundacji Ferry’ego Porsche: 

 

Założona w 2018 roku Fundacja Ferry’ego Porsche wspiera i inicjuje projekty charytatywne w dziedzinie spraw społecznych, środowiska, edukacji i środowiska akademickiego, kultury i sportu. Poprzez swoje zaangażowanie społeczne, Fundacja ma na celu przede wszystkim wspieranie młodych ludzi na terenach, na których funkcjonuje firma Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG. Jej nazwa pochodzi od Ferry’ego Porsche, który w 1948 roku założył przedsiębiorstwo produkujące samochody sportowe Porsche.

Reklama

Mototarget.pl

Reklama