Czy warto zapisać się na studia podyplomowe z psychologii?

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych psychologów nieustannie rośnie. Coraz więcej Polaków szuka pomocy u specjalistów, jednak terminy wizyt są odległe, a prywatne leczenie często bardzo drogie. Chcesz rozpocząć pracę w zawodzie, jednak czujesz, że potrzebujesz jeszcze jednego etapu edukacji? A może chcesz się wyspecjalizować w konkretnej dziedzinie? W takim razie dobrym rozwiązaniem są studia podyplomowe z psychologii.

Studia podyplomowe z psychologii – zalety

Dlaczego warto się zapisać na studia podyplomowe z psychologii? To przede wszystkim możliwość na zdobycie kwalifikacji niezbędnych do pracy w określonej branży, np. w oświacie, marketingu albo sporcie. To również skuteczny sposób na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku zawodowym i wyróżnienie się na tle pozostałych kandydatów, którzy ubiegają się o to samo stanowisko.

Zapisując się na studia podyplomowe z psychologii, jeszcze lepiej poznasz konkretne zagadnienia, a co za tym idzie – będziesz w stanie zapewnić kompleksową pomoc swoim pacjentom. Dużą zaletą podyplomówki jest krótki czas trwania. Jej ukończenie zajmuje jedynie 2 semestry oraz w przeciwieństwie do wielu innych kierunków nie wymaga dodatkowej realizacji praktyk zawodowych.

Jakie studia podyplomowe z psychologii wybrać?

Reklama

Jeżeli chcesz się zapisać na studia podyplomowe z psychologii, to masz do wyboru wiele różnych ścieżek. To, na którą z nich się zdecydujesz, zależy wyłącznie od twoich zainteresowań i planów zawodowych. Co ciekawe, rekrutacja na wybrane kierunki nie wymaga wcześniejszego ukończenia studiów magisterskich z psychologii. Zamiast tego udział w niej mogą brać wszystkie osoby z wykształceniem wyższym.

Jakie kierunki warto rozważyć? Jeśli wiążesz swoją przyszłość nie z pracą z pacjentami w gabinecie, a z zatrudnieniem w korporacji, to dobrym rozwiązaniem są takie studia podyplomowe jak CSR, psychologia biznesu i zarządzania, psychologia biznesu dla menedżerów czy psychologia sprzedaży i marketingu. Chcesz pomagać pacjentom albo ich rodzinom? W takim razie warto rozważyć studia podyplomowe z psychologii społecznej, kryzysu i interwencji kryzysowej, mediacji rodzinnych i podstaw pomocy psychologicznej dla rodziny albo psychologii edukacji.

Studia podyplomowe z psychologii online – ucz się przez internet

Rozwój internetu sprawił, że branża edukacyjna zaczęła stopniowo przenosić się do świata online. Dzięki temu nie musisz już uczęszczać na zajęcia stacjonarne, aby zdobyć kwalifikacje i wykształcenie niezbędne do pracy w zawodzie psychologa. Zamiast tego możesz zapisać się na studia podyplomowe z psychologii online, np. te prowadzone przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze oraz nie musisz rezygnować z dotychczasowej pracy czy życia prywatnego na rzecz edukacji. Jeżeli interesuje cię ukończenie studiów przez internet, to więcej szczegółów na temat rekrutacji i dostępnych kierunków znajdziesz na tej stronie: https://studia-online.pl/oferta/5

Reklama