Czy warto wysyłać dziecko na kolonię?

Kiedy rok szkolny zmierza ku końcowi, zaczyna się snucie wakacyjnych planów. Do tej pory wyjeżdżaliście rodzinnie na wypoczynek za miasto? Może jednak teraz nadszedł czas na to, aby posłać pociechę na kolonię? Czy jest sens opłacać jej taki wyjazd? Czy jest się czego obawiać? Rozwiewamy wątpliwości. Zobacz!

Kolonie nad morzem – wypoczynek z dala od domu

Kolonijny wyjazd to świetna opcja, żeby odpocząć. Nie tylko od szkoły oraz codziennych obowiązków. To okazja do zmiany otoczenia choć na kilka dni. Dla dzieci od pewnego wieku czas spędzony bez rodziców jest ważny. Wiele młodych osób chce spędzić wakacje w towarzystwie rówieśników. Nie obrażaj się na pociechę, jeśli woli pojechać nad morze z osobami w swoim wieku, zamiast na zagraniczne wakacje z rodzicami. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, a takie wyjazdy to znakomita szansa na usamodzielnianie się.

Kolonia a kompetencje społeczne

Uczestnictwo w kolonii pozwala kształtować postawy, które będą procentować w przyszłości. Osoby biorące udział w zorganizowanym wypoczynku:

  • uczą się działania zespołowego i udzielania sobie wsparcia,
  • rozwijają zdolność do prowadzenia rozmów, negocjacji,
  • przyswajają zasady zdrowej rywalizacji, np. w sporcie,
  • przełamują często nieśmiałość, nawiązując relacje z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Wszystko to przydaje się zarówno w życiu szkolnym, jak i w przyszłym, dorosłym funkcjonowaniu.

Reklama

Nowe przyjaźnie, nowe pasje

Zawiązane na koloniach dla dzieci relacje często nie kończą się w momencie wyjazdu do domu. Dziś, kiedy bez problemu można pozostawać w kontakcie, takie kolonijne przyjaźnie potrafią przetrwać latami. To oczywiście zależy od chęci z obydwu stron. Jednak kolonia dla dzieci stwarza świetne okoliczności do tego, aby poznać rówieśnika o zbliżonych zainteresowaniach.

Dziecięce biuro podróży Vogue Travel organizuje sporo wyjazdów tematycznych. W jednym miejscu spotykają się pasjonaci rysowania, miłośnicy popkultury japońskiej, a także fani cięższych brzmień. Wspólne pasje jednoczą. To właśnie często tam dziecko wyobcowane na co dzień w szkole, znajduje bratnie dusze!

Rodzicu, odetchnij!

Okazuje się, że kolonia to okazja do wypoczynku… również dla rodziców. Kiedy pociecha jest pod opieką wykwalifikowanej kadry, Ty możesz poświęcić czas swojemu hobby, wyjechać z partnerem na kilkudniowy urlop i spędzić ten czas tak, jak tylko zechcesz. Każdy rodzic potrzebuje co jakiś czas naładować baterie. Wszystko po to, aby być jak najlepszym wsparciem dla swoich pociech. A do tego potrzeba energii i entuzjazmu!

Nudzie w wakacje mówimy: stop

Wakacje można spędzać na różne sposoby. Jedni w tym czasie rozwijają swoje pasje, inni oddają się błogiemu lenistwu, a jeszcze inni… nudzą się. Po co jednak poddawać się znudzeniu, skoro można ten czas spędzić konstruktywnie i w ciekawej formie? Jeżeli chcesz zapewnić dziecku ekscytujący wypoczynek i wspomnienia na lata – pozwól mu jeździć na kolonie nad morzem. Wówczas o monotonii i bierności nie ma mowy.

Wakacje wspominane latami to te pełne świetnych przygód i doświadczeń. To wyjazdy w ciekawe miejsca, ze wspaniałymi ludźmi, obfitujące w interesujące dla uczestnika aktywności. Mamy nadzieję, że już nie wahasz się nad sensem wysyłania dziecka na kolonię. A jeśli rozważasz np. kolonię nad morzem, kliknij tutaj i sprawdź ofertę wyjazdową na ten sezon. Zaufaj doświadczonej kadrze wychowawców i instruktorów. Twoja pociecha będzie bezpieczna pod ich skrzydłami!