Czy warto używać mopa parowego do mycia podłóg?

Nie przepadasz za sprzątaniem, a zwłaszcza myciem podłóg?- Mop parowy zmieni Twoje spojrzenie na tę czynność o 180 stopni. Urządzenie staje się coraz bardziej popularne, a to za sprawą nie tylko komfortu użytkowania i szybkości czyszczenia, ale też  funkcji dezynfekującej powierzchnie. Oprócz owych cech ma również jedną, szczególnie wartą uwagi, bowiem pozwala nam całkiem sporo zaoszczędzić. Dzieje się tak, ponieważ nie wymaga on stosowania absolutnie żadnych detergentów. Brzmi kusząco?

Główne zalety mopa parowego

            Produkt ten, kupowany jest przez olbrzymią ilość klientów, przede wszystkim ze względu na fakt, iż z jego pomocą w stosunkowo krótkim czasie, jesteśmy w stanie dokładnie umyć wszelkie zabrudzenia. Nie ma zatem konieczności spędzania długich godzin na mało efektywnym szorowaniu płytek, czy paneli. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów, czyszczenie parą jest korzystniejsze – zapobiega namakaniu forniru i puchnięciu podłogi. Właśnie dlatego, możesz umyć nim także najdelikatniejszą drewnianą podłogę, chroniąc jednocześnie przed szkodliwym działaniem wilgoci.

            Kolejnym atutem, jaki posiadają mopy parowe jest ich ergonomia i funkcjonalność. Nie musisz się schylać, by dotrzeć do wąskich zakamarków za meblami. Lekka, zwrotna konstrukcja przewiduje precyzyjne sprzątanie wąskich przestrzeni. Stąd, ich używanie to czysta przyjemność i frajda. Poza tym, podczas wykonywania pracy nie trzeba rezygnować z pozycji stojącej, bo powyższe urządzenia należą do pionowych.

            W zależności zaś od danego modelu inaczej ustawiamy poziom wydzielania pary, toteż w zależności od potrzeb, jej intensywność jest większa lub mniejsza. Pamiętajmy, że mop parowy nie wciąga natomiast zanieczyszczeń, więc przed użyciem musimy je usunąć (np. odkurzyć). Tak samo, nie powinno się myć nimi chropowatych powierzchni, ponieważ możemy uszkodzić dolną część głowicy.

            Porządny mop parowy to na przykład ten marki Ariete, który dostaniemy w sklepie internetowym Eltkom. Mop o mocy 1500 W, wraz z atestem dezynfekcji 99,9 % zarazków i bakterii, czyszczący bez użycia detergentów kupimy już za niecałe 300 PLN. Ten wielofunkcyjny specjalista od porządków wyręczy Cię również w odplamianiu i usunie zabrudzenia z dywanów i narożników. Oprócz tego  łatwo się go przechowuje, zaś dzięki odpinanemu uchwytowi oraz licznym akcesoriom pozwalającym na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc jest niezwykle praktycznym gadżetem. Trójkątna, ruchoma głowica wije się niczym anakonda, sprytnie czyszcząc każdą powierzchnię. Mop parowy Ariete nagrzewa się w mniej niż 12 s, dlatego jest gotowy do pracy zawsze, gdy go potrzebujesz.

Nowoczesny, lekki design                                

            Na pierwszy rzut oka rzuca się nowoczesna, smukła linii mopa, pasująca do każdego stylu pomieszczeń. Jeśli przywiązujesz wagę do aranżacji wnętrz, na pewno docenisz jego uniwersalny design. Zgrabne i świeże połączenie bieli i turkusu współgra z otoczeniem, będąc jedynie subtelnym akcentem kolorystycznym. Jeśli chcemy, możemy używać mopa, jako agregatora pary, kompleksowo wykorzystując jego potencjał. Nie bój się, nie zmęczysz się, jak przy klasycznym myciu podłogi, gdyż całość waży tylko 1,8 kg. W skład zestawu wchodzą natomiast: mała i duża szczotka, końcówka do podłóg i dywanów, końcówka do odświeżania tkanin, końcówka do mycia szyb, końcówka do fug, dwie szmatki, miarka i lejek. Zobacz sam, o ile milej sprzątać, inwestując w tak prosty mechanizm. Gwarantujemy, że zostanie on wiernym towarzyszem Twoich porządków.