Czy Samsung może wyprodukować telefon, który będzie konkurował z iPhonem 15 pod względem wydajności w grach?

Wszyscy wiemy, że spory o to, która firma produkująca smartfony jest lepsza mogą być naprawdę gorące. Może daleko im do wojen religijnych sprzed wieków, jednak czasami pod pewnymi względami je przypominają. W tym artykule postaramy się zatem odpowiedzieć na pytanie, czy smartfony Samsunga mogą być tak dobre do gier, jak iPhone 15.

Wojna między Apple i Samsungiem trwa w najlepsze. Korzystają na niej użytkownicy. Cechą charakterystyczną tej pierwszej firmy jest to, że wypuszcza na rynek o wiele mniej modeli, z górnej półki cenowej. Samsung z kolei ma ich dużo więcej, w tym te o wiele tańsze. Czy ich najdroższe modele mogą się jednak równać z iPhone’ami?

iPhone 15

iPhone 15 został wypuszczony na rynek we wrześniu tego roku. Taka premiera jest zawsze dużym wydarzeniem w świecie geeków, ale nie tylko. W przeciwieństwie do Samsunga, Apple oferuje o wiele mniej wersji. W tym przypadku mamy ich do wyboru 4. Są to iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max. Ta najtańsza wersja kosztuje ok. 4700 zł, a najdroższa ok 7200 zł, chociaż może to być więcej, np. w przypadku tytanowej obudowy.

Oczywiście, bez problemu zagramy na nim w różne gry automaty online, czy obejrzymy transmisje sportowe na żywo. Do tego dochodzi wspaniały aparat i jeszcze bardziej wytrzymała bateria, która pozwala na oglądanie wideo przez nawet 29 godzin. Przekłada się to też na możliwość grania na tym telefonie o wiele dłużej.

Najważniejsza jest jednak wydajność. W tym przypadku przy dwóch pierwszych wersjach został zainstalowany A16 Bionic. Modele Pro mają natomiast nowatorski Chip A17 Pro. Jak zapewnia producent, zmienia on całkowicie reguły gry. Nie będziemy tu wchodzić w szczegóły specyfikacji, ale ma to pozwolić na uruchomienie takich gier, jak Assassin’s Creed Mirage lub Resident Evil Village. 

Samsung S23 Ultra

Jak już pisaliśmy, Samsung wypuszcza na rynek o wiele więcej modeli. Jeżeli jednak chodzi o konkurowanie z iPhone’ami, topowym modelem tej firmy jest S23 Ultra. Mają one porównywalne ceny, jak produkty Apple, więc tutaj też trzeba będzie głębiej sięgnąć do portfela. Modele Ultra są następcami Note, zawierają więc w pakiecie rysik. Sprawia to, że muszą mieć duże rozmiary. Dla niektórych to ogromna zaleta. Charakterystyczny jest fakt, że w przeciwieństwie do poprzedników, tutaj cały świat otrzymuje telefon z takim samych chipem, czyli Snapdragonem 8 Gen 2. Wcześniej musieliśmy zadowolić się wersją, która raczej powszechnie była uważana za gorszą.

Reklama

Dzięki temu europejscy użytkownicy nie muszą się obawiać nie tylko o działanie aplikacji, ale też naprawdę zaawansowanych technologicznie gier. A w tym przypadku wydajność procesora to podstawa.

System operacyjny, na którym działa ten telefon, to Android 13. Co ważne, będzie on wspierany poprawkami, przez 5 lat. Dużą zaletą tego telefonu jest matryca Dynamic AMOLED 2X. Sprawia ona, że wszystko, co widzimy na wyświetlaczu jest naprawdę dobrej jakości. W połączeniu z rozmiarami daje to naprawdę sporo fanom grania na telefonie.

Pixaby

Co lepsze do gier?

Wiadomo, przy telefonie do gier kluczowym elementem jest wydajność procesora. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Dla jednej osoby równie ważna będzie wytrzymałość baterii, dla drugiej wielkość ekranu oraz jakość pojawiającego się na nim obrazu. Jeszcze kto inny zwróci uwagę na dźwięk.

Dlatego właśnie nie staniemy po żadnej stronie odwiecznego sporu między fanami iOS i Androida. Zachęcamy do jeszcze uważniejszego przestudiowania specyfikacji każdego z tych telefonów i zdecydowanie samemu, który z telefonów odpowiada akurat naszym potrzebom.

Konkurencja sprawiła, że oba modele są jak najbardziej porównywalne. W jednej kwestii lepszy może być iPhone, w innej Samsung. W internecie znajdziemy mnóstwo porównań, jednak ich wynik w dużej mierze zależy od osobistych preferencji autora tekstu. Co oczywiście nie oznacza, że nie warto się z nimi zapoznawać. Tym, co radzimy, przy wydawaniu tak dużej kwoty na telefon jest dokładne zapoznanie się z wszelkimi parametrami. Zawsze warto poczytać opinie zwolenników zarówno jednego, jak i drugiego smartfona.

Reklama