Reklama

Reklama

Czy samochodem z wypożyczalni w Białymstoku można przekroczyć granicę?

Podróżując po Polsce, nie tylko w celach turystycznych, ale i biznesowych, często chcemy móc swobodnie wybrać spośród dostępnych środków transportu. Nie każdy lubi siedzieć godzinami w pociągu lub busie, zwłaszcza jeśli ma do pokonania spory odcinek drogi, w trakcie którego musi się przesiąść. Wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują coraz to ciekawsze oferty. Czy wynajętym autem można przekroczyć granicę? Jakie warunki trzeba spełnić?

Na spotkanie biznesowe – tylko wypożyczonym samochodem

Bardzo często pracownicy firm podróżują pomiędzy miastami. Przeprowadzają spotkania, odbywają szkolenia, informują o nowej, zmienionej ofercie w danej branży. Wygodne podróżowanie wypożyczonym autem umożliwia im poczucie komfortu i zapewnia lepsze psychiczne przygotowanie do podjęcia zleconych zadań. Czasami zdarza się jednak, że pracownik musi wyjechać poza Polskę i zrealizować zamierzone działania w którymś z miast europejskich.

Statystyki pokazują, że wynajętym autem najczęściej podróżuje się do Paryża, Berlina oraz Pragi, warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie wypożyczalnie pozwalają na zagraniczny wyjazd. Taką możliwość oferuje między innymi firma carfree.pl, ale chęć wyjazdu zagranicznego należy uprzednio zgłosić, najlepiej podczas dokonywania rezerwacji on-line. Warto również dokładnie przeczytać regulamin – wynajętym autem nie można bowiem pojechać do wszystkich państw, a jedynie do wybranych.

Podróżowanie po miastach europejskich z Białegostoku

Czy wynajmując samochód w Białymstoku, można nim przejechać przez blisko położoną granicę? Najczęściej wypożyczalnie pozwalają na podróżowanie jedynie w obrębie państw należących do Unii Europejskiej – wyjazd do Czech, Niemiec czy na Słowację nie będzie więc stanowił problemu. Tego typu ofertę posiada między innymi Wypożyczalnia samochodów carfree.com.pl. Oczywiście dopuszczalny cel podróży to także Francja, Austria czy Włochy. Wszystko zależy od możliwości wynajmującego. Podróż za wschodnią granicę jest jednak niemożliwa, z wyjątkiem Litwy, do której możemy swobodnie kierować się wynajmowanym autem – jeżeli więc Wilno znajduje się na naszej liście zainteresowań, śmiało możemy je zwiedzić wypożyczonym pojazdem.

Warto mieć również na uwadze, że wyjazd poza Polskę wiąże się z utrudnieniami w uzyskaniu gwarantowanej przez wypożyczalnię pomocy – na przykład w momencie stłuczki czy innego, nieprzewidzianego wydarzenia. Na podstawienie samochodu zastępczego za granicą można czekać dłużej, niż na rodzimej ziemi.

Czy warto wynajmować samochodu na zagraniczne podróże?

Jak najbardziej tak – również z Białegostoku, Łodzi, Krakowa czy Warszawy. Wypożyczenie pojazdu to przyjemność sama w sobie – na własnych warunkach możemy dojechać w miejsca, które chcemy zwiedzić lub w których mamy umówione spotkanie. Należy jednak skrupulatnie zapoznać się ze szczegółami oferty, by uniknąć kłopotliwych i przykrych sytuacji podczas całego wynajmu – zarówno długo-, jak i krótkoterminowego.