Reklama

Czy kryptowaluty mogą wejść do metawerse?

Czy kryptowaluty mogą wejść do metawerse? 

Kryptowaluty w tematyce metaverse, ostatnimi czasy stały się popularną tematyką. I mowa tutaj nie tylko o internetowych kasynach, które działają na blockchainach. Osoby, które zainwestowały w coiny, takie jak Enjin Coin, Decentraland i Sandbox, mogły odnotować zyski na poziomie średnio 19%, 10% oraz 32,3% na własnym, dziennym maksimum. Atmosfera została podgrzana, nie tylko z uwagi na decyzję Facebooka odnośnie wejścia na nowe rejony, ale też wiele start-upów przygotowujących następne premiery, o których mowa nie tylko w inwestycyjnym świecie. 

Wielka trójka krypto w zakresie Metaverse 

Niedawno zwycięzcą na rynku kryptowaluty, został The Sandbox. Wycena jego tokenów, skoczyła o ok. 600 procent w przeciągu miesiąca. Powodem był wzrost emocji przed odpaleniem The Sandbox Alpha w listopadzie. Jest to wydarzenie niespotykane w kategorii play-to-earn (gra umożliwiająca zarabianie pieniędzy), które pozwoli wybranym graczom zdobywać różne nagrody, w tym między innymi tokeny SAND czy tokeny NFT. Gry metaverse z rodzaju play-to-earn, ciągle zyskują na popularności i są kluczowym katalizatorem dla inwestorów, którzy obserwują wymienioną czołową kryptowalutę. 

Z kolei zaś Decentraland, to wiodąca gra metaverse, która daje możliwość zagrania w gry, handlowania towarami na rynkach cyfrowych oraz brania udziału w wydarzeniach wirtualnych. Użytkownicy na tejże platformie, mogą się wymieniać MANA, natywnym tokenem tej gry zaliczanej do MMO. Tak samo, jak wymieniony The Sandbox, Decentraland opiera się na blockainie Ethereu, że wszelkimi jego wadami oraz zaletami. Z kolei zaś Enjin Coin, udało się ostatnimi czasy przyciągnąć uwagę, nie tylko inwestorów jako token, który zasili sieć Enjin. Ekosystem Enjin skupiający się na NFT, jest, jak uważają jego założyciele, jedną spośród największych aplikacji NFT/sieci gier na całym świecie. Dlatego też osoby z pozytywnym nastawieniem do metaverse, zwracają uwagę na rolę, jaką pełni Enjin Coin w zakresie wspierania projektów, jak chociażby Efinity, który zdaniem wielu ma posłużyć w roli infrastruktury dla wielołańcuchowego, zdecentralizowanego metaverse. 

Metaverse a niedaleka przyszłość

Wszystko to może zabrzmieć dosyć enigmatycznie, ale każda spośród wymienionych kryptowalut mających związek z metaverse, jest z pewnością warta uwagi tychże osób, które zostały zaintrygowane potencjalnym wzrostem w tymże nowym sektorze. W miarę, jak technologia blockchain będzie się krzyżowała z metaversum, inwestorzy będą coraz to chętniej wykładać fundusze na inwestycje tak zwanego wysokiego ryzyka. Za takie, jak na razie uważane są inwestycje bezpośrednio związane z metaverse. 

Tak samo jak inne akcje mające związek z metaverse, kryptowaluty powiązane z tymże obszarem odnotowują duże wzrosty. Wydaje się, iż osoby inwestujące uwzględniają w wartości tychże aktywów długoterminowe, wyższe stopy wzrostu, jak i znacznie szybszą adopcję. Aktywa cyfrowe, nie są łatwe do wyceny, jednakże w tej sytuacji wydaje się, iż można się doszukiwać pewnego stopnia zbieżności w sposobie myślenia osób inwestujących o wycenie kryptowalut i akcji w wymienionej niższy. 

Reklama