Reklama

Czy Jaga zatopi Arkę?

Sezon   Ekstraklasy czas zacząć! W pierwszym meczu   rozgrywek Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Dla Jagiellonii będzie to z pewnością sezon szczególny. W Białymstoku wszyscy wierzą, że przypadające na koniec rozgrywek stulecie klubu w 2020 roku drużyna zdoła uświetnić zdobyciem trofeum, być może nawet mistrzostwem Polski.

W pierwszej kolejce rywalem Żółto-Czerwonych będzie trzynasty zespół ubiegłych rozgrywek – Arka Gdynia. Piłkarze Jacka Zielińskiego w poprzednim sezonie musieli do ostatniej kolejki bić się o utrzymanie w Ekstraklasie, a do nowych rozgrywek przystępują osłabieni brakiem trzech kluczowych zawodników. Z Gdyni odeszli bowiem liderzy drugiej linii Żółto-Niebieskich – Michał Janota, Luka Zarandia oraz Marko Vejinović.

W poprzednim sezonie Arka Gdynia była dla Jagiellonii bardzo wygodnym rywalem. Żółto-Czerwoni wygrali bowiem oba mecze ligowe (2:0 w Gdyni i 3:1 w Białymstoku), a do tego również wyeliminowali Arkowców w 1/8 finału Pucharu Polski (2:0).

– Te wszystkie spotkania były bardzo wyrównane, a przebieg każdego z nich był inny. Z drugiej strony możemy patrzeć na mecze z Lechią, z którą przegraliśmy w poprzednim sezonie czterokrotnie, ale na pewno w kolejnym spotkaniu z tym zespołem nie zagramy bojaźliwie. Czasami po prostu drobne rzeczy decydują o zwycięstwie – zaznaczał jednak trener Mamrot

W piątkowe popołudnie w Gdyni szkoleniowiec Jagi najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z Mile Savkovicia, Ivana Runje i Bartosza Kwietnia, którzy wracają do pełni dyspozycji po urazach. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ Marko Poletanovicia, którego również zabrakło w ostatnim sparingu z Atlantasem.

Piątkowy mecz 1. kolejki PKO Ekstraklasy Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00. Transmisja w Canal+ Sport oraz Polskim Radiu Białystok, relacja live na Jagiellonia.pl.

Zaś pierwszy mecz w Białymstoku – w sobotę 27 lipca!

Źródło: jagiellonia.pl