Czwarty tom bestsellerowej serii “Rodzina Monet”: “Diament”

Jest i ona – niecierpliwie wyczekiwana kontynuacja serii “Rodzina Monet”! Tom 4, zatytułowany “Diament”, odkrywa kolejne karty z życia Hailie i rzuca nową perspektywę na jej burzliwą relację z Adrienem. Czego możesz spodziewać się po lekturze?

„Rodzina Monet” – tom 4 topowego cyklu Weroniki Marczak

Krajowy rynek powieści Young Adult i romansów obyczajowych rozwija się w imponującym tempie, a Weronika Marczak jest jedną z jego największych gwiazd: o “Rodzinie Monet” słyszała niemal każda polska nastolatka, a każdy kolejny tom serii z miejsca ląduje na topie list bestsellerów.

Marczak debiutowała na literackiej platformie Wattpad, publikując pierwsze opowiadania poświęcone historii Hailie Monet i jej pięciu braci. Cykl okazał się strzałem w dziesiątkę – każdy kolejny odcinek doczekiwał się milionów odsłon i gorących dyskusji w internetowych społecznościach. „Rodziną Monet” zainteresowały się także profesjonalne wydawnictwa: autorka zdecydowała się na współpracę z You&YA, w którym do dziś ukazują się kolejne tomy cyklu.

Historia o poszukiwaniu swojej drogi

Reklama

Główna bohaterka cyklu, Hailie Monet, mimo młodego wieku mogłaby obdzielić swoim doświadczeniem życiowym co najmniej kilka biografii. Jako nastolatka straciła matkę i babcię, co zmusiło ją do opuszczenia domu i zamieszkania z dużo starszymi, nieznanymi jej dotąd braćmi. Szybko okazało się, że rodzinna historia Monetów obfituje w mroczne sekrety. Bracia Hailie są ponadto ludźmi bardzo zamożnymi – a świat blichtru i wielkich pieniędzy także ma swoją ciemną stronę.

„Rodzina Monet. Diament” – o czym opowiada książka?

Czytelnicy poprzednich tomów towarzyszyli Hailie w przemianie z nieśmiałej dziewczynki w dojrzałą, pewną siebie kobietę. Na drodze do dorosłości bohaterka doświadczyła skrajnych emocji i niejednego życiowego huraganu. Jedyne, czego pragnie teraz, to wolność i spokój ducha.

Fabuła „Diamentu” przesuwa czas akcji o kilka lat w przód. Dwudziestodwuletnia Hailie przeprowadza się do Barcelony z wielką nadzieją na stabilizację – dodajmy jednak od razu, że płonną. Hailie musi zapomnieć o spokoju ducha od momentu, gdy w drzwiach jej mieszkania staje Adrien Santan.

Szybko okazuje się, że uczuć nie da się okiełznać, a miłość, choć piękna, często oznacza też komplikacje. Czytelnik śledzi rozwój sytuacji zarówno z perspektywy Hailie, jak i Adriena, co dodaje powieści bardziej złożonego charakteru i pozwala na lepsze zrozumienie motywacji obu bohaterów. Relacja komplikuje się coraz mocniej, a namiętność aż iskrzy: „Rodzina Monet. Diament”: https://tantis.pl/diament-rodzina-monet-tom-4-p3424714 to powieść z gatunku nieodkładalnych!