Reklama

Czwarty maraton pisania projektów

Białostoczanie maja ostatnią szansę, aby skorzystać z pomocy urzędników przy wypełniania formularzy do Budżetu Obywatelskiego 2020. W Centrum Aktywności społecznej trwa ostatni w tej edycji maraton pisania projektów. Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 można zgłaszać do 10 maja.

Maraton pisania projektów odbywa się 7 maja w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku. Potrwa do godz. 18.00. Do tej pory odbyły się już trzy takie maratony, w trakcie których białostoczanie korzystali z pomocy urzędników przy wypełnianiu formularzy.

– Zachęcam mieszkańców do udziału w takich spotkaniach. Wszystkim zainteresowanym pomagamy sprawdzając poprawność wypełnionych formularzy, ale też konsultując lub wspólnie uzupełniając wnioski – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Na Budżet Obywatelski 2020 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2020 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację przeznaczono 4 mln zł) i osiedlowe (8 mln zł).

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każdą propozycję musi poprzeć 2 mieszkańców Białegostoku. Każdy może złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą jest osoba małoletnia, do formularza należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Formularze są dostępne w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 oraz w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3. Formularz można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki można składać w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok