Czwartoligowe relacje

Mecz Tura Bielsk Podlaski  z Wissą Szczuczyn wyglądał niestety podobnie do dwóch poprzednich. Posiadanie piłki pewnie na dobrym procencie, ale klarownych sytuacji z tego jak na lekarstwo. A rywal punktuje nas w obronie. Tur przegrał u siebie 0:2.

Do 35 minuty nie działo się prawie nic. Przysypiających kibiców mogło obudzić dopiero prowadzenie gości. Damian Toczydłowski prowadził piłkę przed polem karnym na wprost naszej bramki. Oddał strzał z dystansu, chyba nie trafił czysto w piłkę, ta zatoczyła spory łuk i wpadła w okienko bramki Plisiuka. Po bramce Tur trochę się ożywił. Tuż przed przerwą mogło dojść do wyrównania. Stypułkowski przeprowadził rajd prawą stroną, dograł do któregoś z naszych w pole karne, ten zagrał jeszcze bliżej bramki do Łukasza Popiołka. Napastnik Tura w zamieszaniu szukał mysiej dziury pomiędzy obrońcami, ale trafił tylko w słupek.

Druga połówka nie przyniosła zmian w obrazie meczu. Brakowało nam dobrych okazji, a z czasem straciliśmy drugą bramkę. Była 69 minuta meczu. Strata przy wyprowadzaniu akcji, piłkę dostał Toczydłowski na lewej stronie szesnastki, dograł do Mleczka, a przybyły do Wissy zimą z Ruchu WM napastnik pokonał Plisiuka.
Goście jeszcze przeprowadzili kilka akcji, ale nasz młody bramkarz kilka razy dobrze wychodził na przedpole i interweniował. W 80 minucie piłki zatrzymać nie mógł, ale mocny strzał jednego z gości na szczęście przeleciał centymetry obok bramki. Z naszej strony jakieś zagrożenie pojawiło się tuż przed końcem. Popiołek po indywidualnym rajdzie strzelił w kładącego się bramkarza, a chwilę później Daniłowski główkował nad poprzeczką. To było dziś za mało na zdobycie choćby punktu.

Tur Bielsk Podlaski – Wissa Szczuczyn 0:2 (0:1)
Damian Toczydłowski 35, Adrian Mleczek 69

Tur: Damian Plisiuk – Krystian Kulikowski, Karol Car (77 Piotr Kosiński), Andrzej Lewczuk, Rafał Kulikowski – Paweł Zawadzki (33 Szymon Pęza), Paweł Łochnicki, Patryk Niemczynowicz (69 Daniel Daniłowski), Michał Walczuk (87 Damian Szklarz), Patryk Stypułkowski – Łukasz Popiołek.

Wissa: Daniel Wysocki – Jakub Tomar, Radosław Guzowski, Robert Cychol, Dominik Ciereszko, Bartosz Zmierczak (80 Piotr Polakowski), Dariusz Korytkowski, Łukasz Tercjak, Damian Toczydłowski (84 Jakub Kurzątkowski), Marcin Waszkiewicz (61 Adrian Mleczek), Wojciech Łapiński (46 Bartosz Szaraniec).

Żółta kartka: K. Kulikowski (Tur).

MKS Mielnik – KS Michałowo 0:4

Michałowo bez problemu uporało się na wyjeździe z Mielnikiem. KS ma na koncie 38 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli IV ligi. Za tydzień Michałowo podejmie u siebie Magnata Juchnowiec Kościelny.

MOSP Białystok – Hetman Białystok 1:0

Bramka w białostockich derbach padła w pierwszej połowie spotkania. I choć Hetman Białystok robił naprawdę wszystko aby wyrównać, i choć MOSP wyprowadzał kontry, aby wynik podwyższyć , kibice na bocznym boisku Stadionu Miejskiego więcej bramek w tym spotkaniu nie zobaczyli.