Reklama

Czujność pracownicy banku uratowała oszczędności seniorki

Czujność pracownicy banku uratowała oszczędności seniorki

Data publikacji 14.07.2022

Oszuści działający pod legendą bezwzględnie wykorzystują wrażliwość i ufność osób starszych chcąc wyłudzić od nich pieniądze. Tylko wczoraj doszło do 7 takich prób na terenie gminy Czarna Białostocka. Przed utratą oszczędności jednej z seniorek uchroniła czujność i zdecydowana reakcja pracownicy banku.

Dzięki czujności pracownicy banku seniorka nie padła ofiarą oszustów i nie stracił swoich oszczędności. Schemat działania przestępców jest zawsze podobny. Zanim potencjalne ofiary pojawią się w banku, oszuści kontaktują się z nimi telefonicznie. Do takiej sytuacji doszło wczoraj na terenie gminy Czarna Białostocka. Do 86-latki zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz poinformował seniorkę, że mundurowi próbują zdemaskować skorumpowaną pracownicę banku, w którym kobieta ma oszczędności. Namówił seniorkę do pójścia do placówki i wypłacenia pieniędzy. Tam pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki, nabrała podejrzeń, co do realizowanej przez nią transakcji. W czasie rozmowy seniorka opowiedziała jej o swoim udziale w akcji „policjantów”. Pracownica banku już wiedziała, że oszuści próbują wyłudzic od seniorki pieniądze i zaalarmowała prawdziwych policjantów.

Policjanci przypominają:

  • Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.
  • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
  • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama