Reklama

Cztery tytuły mistrza dla białostoczan

W dniach  13-14kwietnia 2019r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji Kumite. W zawodach wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów z OYAMA PFK, Kyokushin Tezuka Group, Kyokushin WKB Polana, ShinKyokushin oraz Kyokushin KWF.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem 210 Młodzików (10-12 lat )  i Juniorów Młodszych (12-14 lat ) obojga płci. Po południu walczyło 90 seniorów  w konkurencji KNOCKDOWN a w niedzielę 80  Juniorów  i Juniorów Starszych w Semi-knockdown.

Białostocki Klub Oyama Karate wystawił również zawodników w  tych prestiżowych zawodach. Były to bardzo udane zawody dla zawodników klubu . Zdobyli oni 8 pucharów !!! ( cztery za pierwsze miejsca, jedno za drugie miejsce i trzy za trzecie miejsce).

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrz Polki zdobył MACIEJ MRÓZ który wygrał wszystkie walki w kategorii junior młodszy (12-14 lat) do 40 kg. Również  MICHAŁ SAMOJLIK  zajał 1 miejsce w kategorii junior młodszy do 45 kg.

W konkurencji Knockdown  seniorów  ADAM CHLABICZ  zajał pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii pow. 90 kg a jego kolega klubowy JAROSŁAW KISIEL senior starszy do 80 kg również był pierwszy.

W kategorii senior starszy do 80 kg  drugie  miejsce  zajał  KRZYSZTOF RYDZEWSKI a  PAWEŁ DZIEDZIUL  w kategorii  senior do 80 kg był trzeci.

Natomiast  JAKUB POJAWA  junior starszy  do 70 kg był trzeci  tak jak  młodzik (10-12 lat) ALEX WIERCISZEWSKI   do 50 kg.

Zarząd Białostockiego Klubu Oyama Karate pragnie bardzo serdecznie podziękować Urządowi Miejskiemu w Białymstoku za pomoc finansową  związaną z przygotowaniem i wyjazdem zawodników na zawody.

Zdjęcia: Radosław Dyduch