Części do prasy SIPMA Z-224. Czym kierować się przy ich wyborze i dlaczego jakość ma znaczenie?

Od lat prasa SIPMA Z-224 należy do modeli najchętniej wybieranych przez polskich rolników. Nic dziwnego, jest ona bowiem wydajna w polu, prosta w konserwacji i bardzo wytrzymała. Kluczem do długowieczności maszyny jest jednak jej odpowiednia pielęgnacja. Z czasem należy wymienić części SIPMA Z-224, które ulegają zużyciu lub doszło do ich uszkodzenia. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze i dlaczego jakość części do maszyn rolniczych ma tak duże znaczenie. 

Prasa SIPMA Z-224 – krótka charakterystyka maszyny 

Prasa kostkująca SIPMA Z-224 to urządzenie, które pojawiło się w polskich gospodarstwach w drugiej połowie lat 90. Od tego czasu zyskało na popularności i wciąż korzysta z niego wielu rolników. Wynika to m.in. z prostej i wydajnej konstrukcji prasy, co przekłada się na jej mniejszą awaryjność. 

Model Z-224 służy do precyzyjnego i szybkiego formowania kostek z suchej słomy. Skuteczność maszyny przekłada się na zwiększoną efektywność prowadzonych prac agrarnych, a jej obsługa oraz jej konserwacja nie są bardzo skomplikowane.

Od dziesięcioleci maszyny produkowane przez firmę SIPMA (wcześniej znaną jako Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych) uznaje się za wzór pras do kostkowania słomy. Do tego stopnia, że nazwa marki bezpośrednio utożsamiana jest z tego typu sprzętem. Urządzenie pozwala na efektywną i bezpieczną pracę w gospodarstwie. Jeżeli planujesz serwis lub naprawdę prasy, to sprawdź wysokiej jakości części do prasy SIPMA Z-224 w Exparto – https://exparto.pl/kategoria-produktu/czesci-do-prasy/czesci-do-prasy-sipma/

Jak dbać o prasę SIPMA Z-224?

Kluczem do zachowania wysokiej sprawności i niezawodności prasy kostkującej SIPMA Z-224 jest jej staranna pielęgnacja. Podstawowym zadaniem rolnika jest dokładne czyszczenie maszyny po każdym użyciu. Oznacza to, że po powrocie z pola należy usunąć z niej zanieczyszczenia, w tym pozostałości słomy. W przypadku większych zabrudzeń warto umyć prasę. Jeżeli w trakcie eksploatacji urządzenia dojdzie do uszkodzenia części lub całego podzespołu, to konieczne należy je wymienić. Użytkowanie nie w pełni sprawnej prasy SIPMA Z-224 może powodować zagrożenie dla zdrowia operatora, zmniejszyć wydajność pracy w polu oraz prowadzić do kolejnych usterek. 

Większe prace konserwacyjne przeprowadza się po sezonie. To czas, kiedy prasa wymaga nie tylko dokładnego czyszczenia, ale także naprawienia wszelkich uszkodzeń oraz nasmarowania części ruchomych. To także moment, w którym warto naprawić powłokę malarską i zabezpieczyć prasę przed korozją. Jeżeli jest to możliwe, maszyny rolnicze powinny być przechowywane pod zadaszeniem w przewiewnym miejscu, gdzie nie gromadzi się nadmierna wilgoć

Reklama

Takie działania zapewnią dłuższe utrzymanie prasy w optymalnym stanie technicznym. Naprawy i prace serwisowe wykonuje się z wykorzystaniem jakościowych części do prasy Z-224 od renomowanego dostawcy. 

Serwis i naprawa – jakie części SIPMA Z-224 wybrać?

Podczas prac serwisowych i naprawczych warto korzystać z wysokiej jakości komponentów i części. Elementy te powinny idealnie pasować do prasy SIPMA Z-224. Tylko w ten sposób można zadbać o utrzymanie jej wydajności oraz zmniejszyć ryzyko występowania ewentualnych usterek. W przypadku SIPMA części powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz brakiem jakichkolwiek skaz fabrycznych. Takie produkty znajdziesz np. w renomowanym sklepie EXPARTO. 

Eksperci ze sklepu zgromadzili obszerną gamę części mechanicznych przeznaczonych do prasy kostkującej SIPMA Z-224, włączając w to zarówno oryginalne produkty marki EXPARTO, jak i wyselekcjonowane części pochodzące od innych renomowanych polskich producentów. W ofercie sklepu znajdziesz m.in.:

 • chwytacz sznurka;
 • dociskacz sznurka;
 • dźwignię supłacza sznurka;
 • igły do prasy;
 • koło chwytacza;
 • koło ślimakowe;
 • licznik bel słomy;
 • napinacz łańcucha;
 • nóż komory;
 • nóż tłoka;
 • palec supłacza;
 • rolkę podbieraka tłoka;
 • tarczę krzywkową;
 • szynę jezdną;
 • i wiele więcej. 

Każda z tych części charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Powstają one z wytrzymałych surowców i komponentów, które są przygotowane do intensywnej pracy w sektorze rolnictwa. 

Wysokiej jakości części do maszyn rolniczych od EXPARTO

Zależy Ci na zakupie wysokiej jakości części do prasy SIPMA Z-224? Znajdziesz je w ofercie producenta EXPARTO. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem oraz do zakupów bezpośrednio w sklepie internetowym. Odkryj niezawodność i trwałość – wybierz wysokiej jakości części do prasy SIPMA Z-224 i zapewnij swojej maszynie długowieczność.

Reklama