Reklama

Czas na podsumowanie

Last updated Sty 10, 2019

W ciągu roku z ośmiu obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało około 900 tys. osób, czyli o 200 tys. więcej niż w 2017 r.  Największą popularnością cieszyła się przebudowana Pływalnia Rodzinna.

W obiekcie przy ul. Stromej sprzedaliśmy wejściówki dla prawie 280 tys. osób. Frekwencyjny rekord padł w sierpniu 2018 r. – odnotowaliśmy ponad 30,5 tys. klientów. Najwięcej z nich to kursanci grupowych i indywidualnych zajęć nauk pływania.

Niewiele mniej, bo ponad 264 tys. klientów skorzystało z Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej. Tutaj prym wiodą grupowe nauki pływania – w 2018 r. skorzystało z nich prawie 1800 osób w różnym wieku.

Pływalnia Kameralna słynie z aqua aerobiku i zajęć rehabilitacyjnych w wodzie. W tych pierwszych w 2018 r. wzięło udział prawie 27 tys. osób, a w tych drugich – prawie 6 tys. osób. Przez 10 miesięcy 2018 roku (obiekt przy ul. Kameralnej 39c miał dwumiesięczną przerwę w czasie wakacji) odwiedziło prawie 80 tys. miłośników sportów i rekreacji w wodzie.

Pływalnie BOSiR największe obłożenie notują popołudniami i w weekendy.

O dobrym sezonie może też mówić Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, którego funkcjonowanie szczególnie uzależnione jest od pogody. Podczas wakacji plażę miejską odwiedziło prawie 87 tys. osób. Najwięcej osób na Dojlidach bawiło się i wypoczywało w sierpniu – ok. 34 tys. osób.

Dojlidy to obiekt całoroczny. Po sezonie kąpielowym działa tu także wypożyczalnia sprzętu pływającego i sportowego. Zimą przygotowujemy trasy narciarskie i wypożyczalnię nart. Od 19 stycznia do 10 marca 2018 r. z narciarni skorzystało prawie 3 tys. narciarzy. Kolejny sezon zaczynamy już dzisiaj w czwartek, 10 stycznia.

Rośnie liczba osób korzystających z usług Zespołu Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”. Z areny Stadionu Lekkoatletycznego w przeważającej części korzystają oczywiście lekkoatleci – w 2018 r. było to 31,5 tys. sportowców. W różnych zawodach więzło udział prawie 10 tys. osób. Tu trenują także dziecięce grupy piłkarskie. Łącznie z tego obiektu w 2018 r. skorzystało ponad 46 tys. osób. Dla porównania w 2017 r. było to 32 tys. osób.

W sezonie zimowym 2018 r. – od stycznia do marca, a następnie od połowy września do końca roku – Lodowisko odwiedziło prawie 123 tys. łyżwiarzy. Zdecydowana większość – prawie 93 tys. osób – to ci, którzy korzystają ze ślizgawki w ramach ogólnodostępnych wejść. Na naszej tafli trenują także sportowcy z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „Juvenia”, hokeiści z Husarii Białystok, uczniowie ze szkół i placówek opiekuńczych.

Położony po sąsiedzku Hotel BOSiR w 2018 r. sprzedał prawie 12 tys. osobonoclegów. Pokoje naszym gościom wynajmowaliśmy ponad 8 tys. razy.

W Białymstoku coraz większą popularnością cieszą się sporty motorowe. Na Torze Wschodzący Białystok – z różnego rodzaju imprez oraz swobodnych jazd motocyklowych skorzystano ponad 1 300 razy. Z kolei w jazdach i imprezach samochodowych uczestniczyło ponad 1200 kierowców. Zorganizowaliśmy tu kilkanaście wydarzeń i kilkadziesiąt razy wynajmowaliśmy obiekt na wydarzenia motoryzacyjne.

Bieżące informacje dotyczące usług obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji publikujemy na stronie www.miejskoaktywni.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/miejskoaktywni/ i https://www.facebook.com/Lodowisko.Bialystok/.