Reklama

Ćwiczenia „Łasica 2023”

Wtorkowe działania modułu gaszenia pożarów lasów z użyciem pojazdów GFFFV pod kryptonimem „ŁASICA 2023” miały za zadanie sprawdzenie gotowości Straży Pożarnej do wyjazdu na akcje oraz praktyczne możliwości budowy bazy operacyjnej poza granicami naszego kraju. Każdy moduł jest samowystarczalny – poza typowym sprzętem gaśniczym, używanym przy pożarach lasów strażacy dysponują też zapleczem logistycznym: namiotami, kuchnią polową, centrum łączności i wszystkim, co potrzebne jest do rozbicia tymczasowej bazy strażaków w terenie.


Ćwiczono epizody związanego z symulowanym przekroczeniem granicy oraz zapoznano członków Modułu z procedurami podczas przekraczania granicy państwowej, w tym z przebiegiem odprawy paszportowej, zapoznano z dokumentacją niezbędną do przekroczenia granicy i przewozu przez granicę sprzętu ratowniczego.


Przedmiotowe przedsięwzięcie było kolejną okazją doskonalenia współpracy pomiędzy Strażą Graniczną i Strażą Pożarną w ramach odbywających się cyklicznych, wspólnych ćwiczeń.Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama