» CUPRA jedzie po zwycięstwo podczas pierwszej odsłony Extreme E w Europie

CUPRA jedzie po zwycięstwo podczas pierwszej odsłony Extreme E w Europie

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-10-22

Wyświetlono: 66 razy

CUPRA jedzie po zwycięstwo podczas pierwszej odsłony Extreme E w Europie

Po rywalizacji w Arabii Saudyjskiej, Senegalu i na Grenlandii, Extreme E zmienia kontynent i kieruje się na włoską Sardynię. Island X Prix to czwarta runda inauguracyjnego sezonu. Celem zespołu ABT CUPRA XE jest dotarcie do finału zawodów i zdobycie pierwszego trofeum w sezonie.

foto © Cupra

Podczas ostatnich zawodów na Grenlandii, Mattias Ekström i Jutta Kleinschmidt zaprezentowali fantastyczne tempo, ustanawiając drugi czas w kwalifikacjach i docierając do półfinału w ostatecznej rywalizacji.

 

– Poprawiamy każdy najmniejszy szczegół w samochodzie i w strategii. Teraz nadszedł czas, abyśmy otrzymali naszą nagrodę – mówi Kleinschmidt, która szybko zaadaptowała się do samochodu e-CUPRA ABT XE1, elektrycznego SUV-a o mocy 400 kW (550 KM).

W najbliższy weekend zwyciężczyni Dakaru 2001 będzie ścigała się nim po raz trzeci.

 

Jej kolega z zespołu, Ekström, w miniony weekend razem z CUPRĄ został mistrzem PURE ETCR, pierwszych mistrzostw elektrycznych samochodów turystycznych.

 

– Chociaż samochody są inne, udział w różnych mistrzostwach pomógł mi przygotować się do wyścigu tutaj. Jesteśmy gotowi do walki o trofeum. Nasz samochód jest szybki, Jutta i ja dobrze się bawimy, ścigając się razem, a zespół nie może być bardziej zaangażowany. Stawką są jeszcze dwa zwycięstwa i będziemy o nie walczyć – mówi Mattias Ekström.

 

Zespół ABT CUPRA XE zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Extreme E, od trzeciego miejsca dzielą go tylko 22 punkty. Biorąc pod uwagę równy poziom rywalizacji, dobry wynik podczas zawodów na Sardynii pozwoliłby im zbliżyć się do podium w klasyfikacji generalnej.

 

Dziedzictwo Extreme E na Sardynii

Czwarta runda zawodów Island X Prix odbędzie się w Capo Teulada, na południowy zachód od Sardynii, w regionie Sulcis-Iglesiente. Rywalizacja odbędzie się na terenie poligonu armii włoskiej, gdzie zawodnicy zmierzą się z trudniejszymi warunkami. Prawdziwym wyzwaniem będzie dużo twardsza nawierzchnia i skały.

 

Extreme E w Capo Teulada to dzwonek alarmowy dotyczący globalnego ocieplenia, które powoduje fale upałów i pożary lasów w różnych częściach świata. Organizatorzy będą współpracować z lokalnymi organizacjami, wspierając inicjatywy mające na celu odzyskiwanie lasów w prowincji Oristano i innych obszarach, które w ostatnim czasie padły ofiarą pożarów. Działania będą się też skupiać na ochronie Posidonia Oceanica, zagrożonego gatunku rośliny występującej w Morzu Śródziemnym.

Źródło: Cupra, Mototarget
 Pisaliśmy również
» CUPRA i Mattias Ekström mistrzami w klasyfikacji producentów i kierowców
» Finał sezonu PURE ETCR we Francji. CUPRA zawalczy o historyczne zwycięstwo
 Inne artykuły

» Mustang Mach-E przejechał 807,2 km na jednym ładowaniu 2021-10-21
  Mustang Mach-E Borchgrevink Wilthil Duet norweskich ekspertów od eco-drivingu przejechał elektrycznym Mustangiem Mach-E 807,2 kilometra (ponad 500 mil) bez jednego postoju na ładowanie. Na trasie prowadzącej z Trondheim na północy Norwegii do Kristiansand na południu, musieli pokonać obszar gór… więcej »

» Stephane Peterhansel: „Niesamowita przyjemność z jazdy” 2021-10-19
  Peterhansel Z 14 zwycięstwami na koncie, Stéphane Peterhansel, który zadebiutował w Rajdzie Dakar w 1988 roku, jest prawdziwym rekordzistą tego słynnego pustynnego rajdu. Przed swoim 34. startem w tej kultowej imprezie, który jest zarazem pierwszym w samochodzie marki Aud… więcej »

» Nissan przedstawia Nissan Intelligent Factory 2021-10-15
  Nissan Intelligent Factory Nissan zaprezentował w zakładach marki w Tochigi linię produkcyjną, zaprojektowaną zgodnie z założeniami inicjatywy Nissan Intelligent Factory. Ten unikalny projekt ma stanowić wsparcie dla produkcji pojazdów nowej generacji wykorzystujących innowacyjne techno… więcej »

» Ford Mustang Mach-E i inteligentny zasięg 2021-10-15
  Mustang MACH-E Ford doskonale rozumie, że wyeliminowanie zgadywania, kiedy i gdzie należy ponownie naładować pojazd, pomaga budować zaufanie i zapewnia spokój ducha podczas długich podróży. Właśnie dlatego całkowicie nowy Mustang Mach-E jest wyposażony w funkcję, która pomag… więcej »

» 200 000 Mitsubishi PHEV w Europie 2021-10-13
  Eclipse Cross PHEV 2020 Niemal dokładnie dziewięć lat po światowej premierze prekursora segmentu – Mitsubishi Outlandera PHEV na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2012 roku i osiem lat od rozpoczęcia sprzedaży w Europie, firma Mitsubishi Motors przekroczyła we wrześniu skumulowan… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama