Coboty – dlaczego warto? Jakie korzyści zapewniają?

Coboty z każdym kolejnym rokiem zyskują na popularności, co nie dziwi, biorąc pod uwagę ich zalety: bezpieczeństwo, łatwe programowanie, oszczędność miejsca. Poznajmy szczegóły!

Inwestycje – nie można o nich zapominać!

Żeby wyprzedzić konkurencję i zaoferować klientom jak najlepsze produkty potrzeba stworzyć plan biznesowy, a następnie krok po kroku go realizować. Koniecznie musi się w nim znaleźć punkt dotyczący inwestycji. Te są niezbędna dla firm z każdej branży, ponieważ inwestycje decydują o rozwoju, o tym, czy firma idzie do przodu, zyskując jeszcze mocniejszą pozycję na rynku, czy stoi w miejscu, “odcinając kupony” od dotychczasowych sukcesów?

Coboty – siła automatyzacji

Planując inwestycję, warto pomyśleć o zakupie robotów przemysłowych nowej generacji – cobotów. Zapewniają one ogrom korzyści każdej organizacji, przede wszystkim efektywność i wydajność, co szczególnie dotyczy niebezpiecznych oraz powtarzalnych czynności. Pracownicy, którzy wcześniej zajmowali się tego rodzaju zadaniami, mogą skupić się na innych powinnościach. Zyskujemy tym sposobem podwójnie – roboty przemysłowe automatyzują proces produkcji, a w tym samym czasie pracownicy mogą zająć się zadaniami, gdzie potrzeba więcej kreatywności i nieszablonowego myślenia. 

Cobot i człowiek – udana kooperacja

To jednocześnie obala pewien powszechnie powtarzany mit, że roboty zabierają miejsca pracy. Nie robią tego, lecz przejmują żmudne obowiązki, do których szkoda energii i inteligencji pracowników. Zamiast je wykonywać, mogą programować maszyny i sprawować nad nimi kontrolę. A coboty są w tym obszarze bardzo wdzięcznym materiałem do kooperacji – niezwykle łatwe w obsłudze i bezproblemowe w programowaniu, nawet dla osób, które nigdy się tym nie zajmowały.

Zawsze gotowe do pracy!

Co równie ważne, coboty zawsze zapewniają wysoką jakość, wykonując swoje zadania niezwykle precyzyjnie. Nie będą narzekać, że powtarzają te same ruchy, nie będą się żalić, nie popełnią błędów. Robią po prostu to, co do nich należy, bez przestojów, zmęczenia i innych kryzysowych sytuacji. Dzięki ich automatyzacji zyskujemy niezawodność, o jaką ciężko w przypadku ludzkiej pracy. Pracują cały czas, zapewniając szybszą i bardziej wydajną produkcję.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

A przy tym wszystkim gwarantują bezpieczeństwo dla pracowników, którzy nie muszą trudzić się niebezpiecznymi zadaniami. Maszyny pracują w trudnych warunkach i narażone są na różne sytuacje, lecz nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, jak w przypadku ludzi.

Dla każdej osoby zatrudniającej pracowników to ogromna ulga, że roboty zastępują ludzi w niebezpiecznych pracach, eliminując tym samym ryzyko wypadków. Coboty zostały zaprojektowane, aby zgodnie współpracowały z człowiekiem. Dzięki inteligentnym czujnikom i systemom bezpieczeństwa, dostosowują swoje obroty, zmniejszając je, gdy tylko pracownik pojawi się w ich pobliżu. Nie ma więc obaw, że kontakt maszyny z człowiekiem skończy się źle. Jak widzimy, posiadanie robota przemysłowego, który pomoże w produkcji, to nie jest jakaś abstrakcja lub plan zarezerwowany dla nielicznych. Potwierdzają to coboty, do których kupna