Co to jest DC na Tik Toku?

Tik Tok to aplikacja, która w ostatnim czasie bije rekordy popularności wśród młodzieży. Jej istotą działania są krótkie filmiki, najczęściej o humorystycznym zabarwieniu, z którymi można wchodzić w interakcje – można je polubić, skomentować lub zaobserwować jego twórcę. Tik Tok dzieli filmiki na dwie kategorie: te dodane przez znajomych oraz opatrzone skrótem DC.

Czym właściwie jest DC?

DC to nic innego jak akronim wyrażenia “Dla Ciebie”. Oznacza to, że znajdujące się w tej zakładce filmy wybierane są przez tzw. algorytm i personalizowane pod kątem upodobań użytkowników. Jak działa taki algorytm? Otóż bada on kilka aspektów takich jak polubione i pominięte przez Ciebie filmy, średni czas spędzany na oglądaniu Tik Toka wraz z uwzględnieniem konkretnych ram czasowych, a także konta, które obserwujesz. Uśredniając te dane, aplikacja prezentuje ci filmiki, które według algorytmu powinny cię zainteresować.

Istotne w tym przypadku są zarówno polubienia jak i komentarze pod filmikiem. Im więcej interakcji on wywołał, tym większe prawdopodobieństwo, że wyląduje on w czyimś DC.

Jak spersonalizować DC pod siebie?

Można zaryzykować stwierdzenie, że najważniejsza jest systematyczność. Twoja aktywność ma tu kluczowe znaczenie. Każde polubienie czy komentarz to swego rodzaju sygnał wysyłany w kierunku algorytmów Instagrama, na temat tego, jakie mamy upodobania. Jeżeli zatem interesują nas konkretne treści i chcemy ich na Tik Toku oglądać jak najwięcej, musimy wchodzić w interakcje z filmikami, które nam się podobają.

Ponadto możemy wyszukiwać podobną tematykę za pośrednictwem lupki – to także zwiększy prawdopodobieństwo, że zawartość DC przypadnie nam do gustu. Popularne hashtagi można sprawdzić za pośrednictwem zakładki „odkryj” – dzięki ich śledzeniu nie tylko będziesz znał najpopularniejsze trendy, ale również znajdziesz źródło inspiracji do tworzenia własnych treści.

Czy Twój filmik też trafia do DC?

Pierwsze kroki na Tik Toku wymagają zaangażowania i odrobiny pracy. Zdobywanie obserwatorów jest żmudnym procesem, jednak dla kogoś chcącego się wybić, gra jest warta świeczki. Jedną z podstawowych czynności, które należy podjąć, by nasze konto zaczęło trafiać do szerszego grona odbiorców jest nagrywanie tzw. trendów. Trend, to swego rodzaju topowy element, który w określonym czasie jest najbardziej popularny. Może to być zarówno utwór muzyczny, filtr lub wyzwanie polegające na wykonaniu określonej czynności.

Reklama

Pomocne w wybiciu się będą również hasztagi. Są to pojedyncze słowa bądź wyrażenia poprzedzone symbolem #. Wykorzystanie hasztagu #dc, #foryou lub #dlaciebie pozwoli zdobyć więcej wyświetleń, a co za tym idzie zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania dodatkowych tiktok like, komentarzy i obserwatorów.

Ciekawą opcją, która może pomóc ci się wybić jest również tworzenie tzw. duetów. Zabieg ten polega na stworzeniu filmiku złożonego z dwóch odrębnych wideo wyświetlanych jednocześnie. Na wideo po prawej stronie znajduje się oryginalny twórca, natomiast po lewej widać nasze nagranie, które może odpowiedzią lub reakcją na pierwotne wideo. W tym przypadku warto robić duety z najpopularniejszymi filmikami w aplikacji, gdyż mogą one trafić do obserwatorów tych kont, do których duet nagrywasz. Dzięki temu możesz zainteresować ich swoim występem i niejako wymusić na nich interakcję – im więcej komentarzy i polubień, tym większa szansa na wybicie się. Jeśli wideo będzie dodatkowo opatrzone popularnymi hasztagami, prawdopodobieństwo na wybicie się filmiku dodatkowo wzrośnie.

Czy warto kupować lajki na TikToku?

Popularnym, ale wzbudzającym kontrowersje sposobem na wybicie się, jest kupno polubień. Istnieją nawet specjalne strony, które posiadają związany z tym cennik. Swoją ofertę argumentują nawet tym, że większość popularnych aktualnie TikTokerów ma za sobą epizod związany z zakupem serduszek.

Oferta jest kusząca, bo mechanizm TikToka opiera prawdopodobieństwo wybicia się na tzw. ruchu na koncie. Jednym z rozpatrywanych elementów są właśnie polubienia. Wraz z ich wzrostem rośnie prawdopodobieństwo zdobycia mniejszej lub większej sławy. Czy cena za usługę jest adekwatna do ilości zakupionych serduszek? To pojęcie względne. Jeżeli myślisz poważnie o rozwoju profilu i zaistnieniu wśród miliona innych kont, z pewnością ta opcja jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

Jak zmienić DC TikToka?

Zgodnie z powiedzeniem “tylko krowa nie zmienia poglądów”. Podobnie jest z zainteresowaniami. Nawet najbardziej pasjonujące upodobania mogą się z biegiem czasu znudzić. To, co kiedyś było dla nas źródłem inspiracji może nam spowszednieć i będziemy szukać nowych inspiracji. Stały użytkownik TikToka może zatem zadawać sobie pytanie czy można zmodyfikować swoje DC i „zsynchronizować” je z nowymi upodobaniami.

Najbardziej radykalnym krokiem w takim przypadku jest usunięcie konta i założenie nowego. Jednak to sposób na tyle ostateczny, że rzadko kto się na niego decyduje. Wiążę się to bowiem z jednoczesną utratą obserwujących, a w przypadku osób zaangażowanych w tworzenie treści, również z utratą dotychczasowego dorobku. Jeżeli zależy nam na odmianie w wyświetlanym DC przy braku konieczności usuwania konta, możemy spróbować nieco wpłynąć na algorytm TikToka.

Pomocnym krokiem w tym kierunku może się okazać wyczyszczenie pamięci podręcznej. Żeby tego dokonać otwieramy aplikację TikToka i przechodzimy do naszego profilu. Klikamy w trzy poziome kreski znajdujące się w prawym górnym rogu, a następnie wybieramy opcję “Ustawienia i prywatność”. Po przewinięciu listy dostępnych działań wybieramy “Zwolnij miejsce w pamięci”. Z wyświetlonych opcji klikamy na “Pamięć podręczną”. Pokaże nam się okienko z zapytaniem “Czy chcesz wyczyścić pamięć podręczną” i dwie możliwe reakcje – wybieramy czyszczenie.

Kolejną opcją umożliwiającą odświeżenie swojego DC jest poinformowanie TikToka, że wybrany dla nas filmik nie jest interesujący. W tym celu musimy nacisnąć i przytrzymać filmik i z rozwiniętego menu wybrać “Nie interesuje mnie” – powinna nam się wyświetlić informacja, że Tik Tok będzie wyświetlał mniej filmików tego typu. Ponadto możemy przestać obserwować konta, będące do tej pory na liście naszych zainteresowań. Prawdopodobnie Twoje DC nie ulegnie zmianie z dnia na dzień, ale wraz z polubieniami filmików o odmiennej tematyce, będziesz otrzymywać nowe propozycje, które pozwolą je odświeżyć.