Co powinien mieć dobry internet domowy?

Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz internet domowy do streamowania wideo, czy do przeglądania social mediów, powinien odznaczać się stabilnością i odpowiednią prędkością. Jaki internet domowy wybrać, aby sprostał wszystkim Twoim oczekiwaniom?

Internet domowy – najważniejsze parametry

Zastanawiasz się, jaki wybrać internet do domu? Wszystko zależy od Twoich potrzeb, ale także od liczby urządzeń, które będą jednocześnie korzystały z sieci. Podczas poszukiwań odpowiedniej oferty warto zwrócić uwagę na dwa istotne parametry, które wpływają na komfort użytkowników domowego połączenia Wi-Fi:

  • prędkość wysyłania (ang. upload) – warunkuje m.in. dobrą jakość połączeń, które na co dzień wykonujesz za pośrednictwem komunikatorów online;
  • prędkość pobierania (ang. download) – umożliwia płynne ładowanie się stron internetowych czy szybkie buforowanie filmów.

Jeżeli chcesz poznać prędkość dotychczasowego łącza, wykonaj pomiar za pomocą internetowych testerów – są bezpłatne, a ich obsługa jest niezwykle intuicyjna.

Czym jeszcze powinien charakteryzować się internet do domu? Przede wszystkim musi nieprzerwanie przesyłać i odbierać dane bez względu na panujące warunki atmosferyczne czy przeciążenie. Taki właśnie jest Orange Światłowód – dzięki wykorzystaniu technologii FTTH umożliwia korzystanie z sieci bez zakłóceń. Zapewnia komfort i wygodę, zarówno podczas pracy zdalnej, jak i wieczornych rozgrywek online.

Sprawdź szczegóły oferty szybkiego internetu domowego Orange: https://www.orange.pl/internet/internet-domowy

Najlepszy internet domowy – postaw na niezawodne łącze

Internet domowy Orange dostępny jest w trzech różnych wariantach prędkości pobierania danych – do 300 Mb/s, do 600 Mb/s oraz do 1 Gb/s. Umowę zawiążesz na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. Ta druga opcja pozwala przetestować światłowód bezterminowo i bez długich okresów wypowiedzenia.

Pamiętaj, aby podczas dobierania oferty operator dostarczył Ci urządzenie, które umożliwi połączenie smartfona czy komputera do internetu. W Orange zaraz po podpisaniu umowy pod Twój adres zostanie dostarczony modem z funkcją routera Funbox 6 z Wi-Fi 6. Urządzenie posiada dodatkowo porty Ethernet, które ułatwią Ci podłączenie np. telewizora.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki wybrać internet do domu, postaw na Orange Światłowód i skorzystaj z promocji na 2 miesiące abonamentu za 0 złotych. Wystarczy, że zrealizujesz zamówienie online i dołączysz do miliona zadowolonych klientów, korzystających z niezawodnego łącza.

Internet domowy bez limitu – sprawdź ofertę Orange

Czym wyróżnia się światłowód Orange na tle innych ofert? Decydując się na jedną z trzech dostępnych prędkości, możesz mieć pewność, że:

  • połączenie nie zerwie się – dzięki temu dokończysz oglądanie ulubionego serialu czy spotkanie biznesowe online bez ryzyka utraty łączności z internetem;
  • zagrasz w grę sieciową bez lagów – ekrany ładowania czy opóźnienia nie będą utrudniały Ci prowadzenia rozgrywki;
  • szybko prześlesz duże pliki – w kilka chwil wyślesz grafiki i paczki dokumentów, ale także nagrania wideo czy utwory muzyczne.

Podczas poszukiwań odpowiedniej oferty internetu domowego sprawdź, czy możesz dobrać dodatkowe usługi. Zamawiając światłowód Orange, aktywujesz m.in. abonament komórkowy oraz bogatą ofertę telewizyjną – to wszystko dzięki pakietom Orange Love. Wybierz ofertę, która sprosta Twoim oczekiwaniom i zapłać jeden niższy rachunek za wybrane usługi Orange.

Artykuł sponsorowany