Reklama

„Co autor miał na myśli – odczarowujemy lektury szkolne”-spotkanie z Barbarą Kosmowską

Bohaterką opowieści jest dziesięcioletnia Andzia, która po stracie taty-ornitologa tęskni za dawnym życiem i nie może zrozumieć tego, co się stało. Pocieszeniem staje się przyjaciel Jeremiasz, z którym spędza czas po szkole. „Dziewczynka z parku” to historia pełna nadziei na lepsze jutro.

Podstawowym zadaniem projektu będzie „zabranie” uczniów w magiczną podróż przez literaturę i w jej głąb podczas, której zaangażują się w odczarowanie „złej sławy” lektur szkolnych.

Transmisja spotkania na żywo w serwisie Facebook Biblioteki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„

Barbara Kosmowska – autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za „Teren prywatny”.

Jej powieść dla nastolatek „Buba” wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, „Pozłacana rybka” dostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a „Kolorowy szalik” nominowano do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Za powieść „Niezłe ziółko” otrzymała nagrody Książka Przyjazna Dziecku i Żółta Ciżemka. W 2015 roku zdobyła statuetkę „Guliwer w krainie Liliputów” – nagrodę przyznawaną przez czasopismo „Guliwer” za całokształt twórczości.

Źródło noty biograficznej: wydawnictwoliteratura.pl  

źródło: Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama