Reklama

CLJ U-19: WYJAZDOWA PORAŻKA Z LEGIĄ

W sobotę (26.11) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali z Legią Warszawa 0:1 w meczu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19. Bramkę na wagę trzech punktów dla warszawian zdobył Kamiński (81′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Marka Wasiluka. – Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Po obu stronach widzieliśmy dużo jakości oraz kulturę gry. W trakcie spotkania było dużo różnych fragmentów, podczas których zarówno gospodarze jak i my mogliśmy się sprawdzić. Dzisiaj mogę powtórzyć to, co mówiłem po starciu z Lechem – to był bardzo rozwijający mecz. Druga połowa była w naszym wykonaniu dużo lepsza od pierwszej. Dominowaliśmy, mieliśmy okazje do wyjścia na prowadzenie, ale niestety straciliśmy bramkę. Miało to miejsce w końcowej fazie spotkania, po naszym złym rozegraniu z piątego metra przed bramką. Legia wykorzystała ten błąd, zdobyła bramkę. Potem próbowaliśmy jeszcze doprowadzić chociaż do remisu, ale niestety nie udało się – powiedział trener Wasiluk.

Białostoczanie zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli CLJ U-19 z dorobkiem 26 punktów i bilansem ośmiu wygranych, dwóch remisów i sześciu porażek (bramki 34-26). W tym roku Żółto-Czerwonych czeka jeszcze jedno starcie ligowe. Będzie to mecz 17. kolejki, drugi rozgrywany awansem w ramach rundy wiosennej. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 grudnia, o godz. 12:00 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej 4.

16. kolejka CLJ U-19. Sobota, 26 listopada.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0).

Skład Jagiellonii: Jasionek – Jaroszuk (Rybak 62′), Kobus, Kruszewski (Cholewa 67′), Krasiewicz, Burkowski (K), Bernatowicz (Protaziuk 85′), Mościcki (Stypułkowski 62′), Lipiński (Żakiewicz 87′), Wojdakowski, Samborski.

Reklama