Reklama

CLJ U-19: WYJAZD DO OPOLA

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny mecz ligowy. Tym razem Żółto-Czerwonych czeka wyjazd do Opola na mecz z jednym z tegorocznych beniaminków – Odrą.

Jagiellonia Białystok zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli CLJ U-19 z dorobkiem 11 punktów oraz bilansem trzech zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki (bramki 14-8). Strata białostoczan do lidera, którym jest w tej chwili Lech Poznań, wynosi cztery „oczka”, a przewaga nad strefą spadkową to sześć punktów. Swój ostatni mecz ligowy podopieczni trenera Wasiluka rozegrali w minioną środę, 20 września. Zmierzyli się wówczas, w Myślenicach, z Wisłą Kraków w zaległym spotkaniu 5. kolejki. W tym starciu padł remis 2:2, a bramki dla Żółto-Czerwonych zdobyli Kul (14′) i Pawelczyk (88′).

Odra Opole aktualnie otwiera strefę spadkową z pięcioma punktami na koncie oraz bilansem jednej wygranej, dwóch remisów i trzech porażek. Przewaga opolan nad ostatnią w stawce Cracovią wynosi dwa „oczka”. Odra ma tyle samo punktów w dorobku, co plasująca się na ostatniej bezpiecznej pozycji w zestawieniu Wisła Kraków. Swój poprzedni ligowy mecz zawodnicy z województwa opolskiego rozegrali przed tygodniem w Kielcach. Podzielili się wówczas punktami z tamtejszą Koroną po remisie 1:1. Bramkę na wagę jednego „oczka” dla opolan zdobył Buniak (80′ z karnego).

Początek meczu Odra Opole – Jagiellonia Białystok o godz. 13:00 w niedzielę, 24 września.

Reklama