CLJ U-19: WYGRANA Z ESCOLĄ

W sobotę (18.03) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wygrali przy Elewatorskiej z Escolą Varsovia Warszawa 3:1 w meczu 19. kolejki CLJ U-19. Zwycięstwo Żółto-Czerwonym zapewniły trafienie Lipińskiego (30′) oraz dublet Rybaka (33′, 84′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca juniorów starszych Jagiellonii, Marka Wasiluka. – W pierwszej połowie wykreowaliśmy sobie sporo sytuacji mimo gry pod wiatr. Zdobyliśmy dwie bramki, mieliśmy bardzo dobre szanse na więcej goli. Nie był to mecz toczony w wysokim tempie, ale jednocześnie było to spotkanie, które ma budować zawodników. Niektórzy chłopcy mieli ostatnio urazy, a teraz wrócili, zagrali, dali z siebie tyle, ile mogli. Zasłużyli na zwycięstwo. Escola stworzyła pod naszą bramką niewielkie zagrożenie. W zasadzie pamiętam jedną sytuację w pierwszej połowie oraz drugą po przerwie, która zakończyła się bramką gości. Cieszą trzy punkty, do tej pory więcej zdobywaliśmy ich na wyjazdach niż u siebie. Teraz chcemy podreperować ten bilans. Po raz kolejny mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zawodników, którzy grali mniej jesienią, a teraz częściej występują, czy to wchodząc z ławki czy też w pierwszym składzie. Dają naprawdę dużo z siebie, również na treningach, i zasłużyli na to, żeby być solidną częścią tej drużyny. Pokazała to chociażby zmiana Miłosza Skowronka, który wszedł dzisiaj na nietypową dla siebie pozycje, ale na której jednak był już testowany, i wykonał świetną akcję, uspokoił grę. Gratulacje dla niego za świetną zmianę oraz dla wszystkich, którzy wzięli udział w dzisiejszym meczu – powiedział trener Wasiluk.

Obecnie juniorzy starsi zajmuję 4. miejsce w tabeli CLJ U-19 z dorobkiem 33 punktów i stratą siedmiu „oczek” do lidera, Górnika Zabrze. Swój kolejny ligowy mecz białostoczanie rozegrają za tydzień. Wówczas pojadą do Kielc, gdzie zmierzą się z tamtejszą Koroną.

19. kolejka CLJ U-19. Sobota, 18 marca, godz. 12:00

Jagiellonia Białystok – Escola Varsovia Warszawa 3:1 (2:0).

Bramki dla Jagiellonii: Lipiński 30′; Rybak 33′, 84′.

Skład Jagiellonii: D. Andrzejkiewicz – Zabielski, Kurzydłowski, Krasiewicz, Ptasiński (Żakiewicz 58′), Bernatowicz (K) (Protaziuk 71′), Lipiński (Jaroszuk 60′), Burkowski (Skowronek 80′), Wojdakowski (Ziętek 60′), Rybak, K. Andrzejkiewicz (Kruszewski 46′).

źródło: jagiellonia.pl