Reklama

CLJ U-19: BEZ PUNKTÓW W STARCIU Z LEGIĄ

W piątek (17.11) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok ulegli swoim rówieśnikom z Legii Warszawa 2:3 w wyjazdowym meczu 15. kolejki CLJ U-19. Bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Drygiel (3′), a drugie trafienie dla Jagiellończyków to gol samobójczy Leszczyńskiego (21′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Marka Wasiluka. – W pierwszej kolejności chciałbym podziękować Legii Warszawa za zgodę na przełożenie tego meczu. Nie mogliśmy zagrać przy Elewatorskiej w związku z rozkładaniem hali pneumatycznej, a Legia przystała na naszą prośbę, za co serdecznie dziękuję. Jeżeli chodzi o sam mecz, to bardzo dobrze go zaczęliśmy. Prowadziliśmy 2:0 po dwóch dobrych akcjach w bocznych sektorach boiska, zakończonych dograniami w pole karne. Za pierwszym razem bardzo dobrze w polu karnym znalazł się Patryk Drygiel, który skierował piłkę do bramki gospodarzy. W drugiej sytuacji Bartek Mazurek dograł mocną piłkę wzdłuż bramki, które to zagranie zakończyło się golem samobójczym Legii. W późniejszej fazie pierwszej połowy byliśmy stroną raczej ustawioną w defensywie. Legia nie kreowała sobie zbyt wielu okazji, a my dobrze się broniliśmy – powiedział trener Wasiluk.

– Gol kontaktowy dla Legii został strzelony pod koniec pierwszej połowy. Po przerwie mecz był bardzo wyrównany, a bramka wyrównująca dla gospodarzy padła po kontrowersyjnym rzucie karnym. Następstwem tej sytuacji było dużo emocji na ławce i trochę przepychanek słownych. Uważam, że w drugiej połowie byliśmy drużyną dużo lepszą od rywala, natomiast trzeba pamiętać o tym, że Legia ma bardzo jakościowych piłkarzy. Kiedy zaczęło nam nieco brakować sił gospodarze dosyć łatwo rozprowadzili akcję w środkowej strefie boiska i wykończyli ją bardzo ładnym uderzeniem w samo okienko. Zagraliśmy dobry mecz z bardzo wymagającym rywalem, który był bardzo ładny z obu stron, ale niestety przegraliśmy. Pracujemy dalej. Obrany przez nas kierunek rozwoju tej drużyny jest słuszny. Po prostu brakuje nam momentu, w którym na stałe przełamiemy te złe wyniki. Jestem pewny, że zaczniemy punktować dużo lepiej – stwierdził opiekun Jagi.

Po 15 rozegranych w tym sezonie ligowych spotkaniach Jagiellończycy mają na koncie 17 punktów. Swój kolejny mecz w ramach CLJ U-19 młodzi białostoczanie rozegrają w sobotę, 25 listopada, o godz. 12:00. Podejmą wówczas przy Elewatorskiej Pogoń Szczecin.

15. kolejka CLJ U-19. Piątek, 17 listopada, godz. 12:00.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:2 (1:2).

Bramki dla Jagiellonii: Drygiel 3′; Leszczyński 21′ sam.

Skład Jagiellonii: Tomkiel (K) – J. Jaroszuk, Kruszewski, Kobus, Lipiński (Leopold 79′), Stypułkowski, Kozłowski, Drygiel (Cholewa 89′), Mazurek (Chilmon 89′), Wojdakowski, Ptasiński (Pawelczyk 81′).

Reklama