Reklama

CLJ U-17: BRĄZOWY MEDAL DLA ZAGŁĘBIA

Juniorzy młodsi Jagiellonii Białystok zremisowali przy Elewatorskiej 3:3 z Zagłębiem Lubin w rewanżowym spotkaniu w ramach dwumeczu o brązowy medal mistrzostw Polski. Wobec wygranej w pierwszym starciu Miedziowych 4:0, to nasi rywale sięgnęli po brąz.

Gole dla Żółto-Czerwonych w środowym spotkaniu strzelili Patryk Drygiel, Bartosz Mazurek i Oskar Pietuszewski. Dwaj ostatni trafili do siatki po uderzeniach z rzutów karnych. O komentarz pomeczowy poprosiliśmy trenera juniorów młodszych Przemysława Papiernika. 

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie trudno odwrócić losy tej rywalizacji. W pierwszym meczu przegraliśmy za wysoko. Mimo to naszym celem było zagranie z energią, ofensywnie, z wiarą w sukces. Do pewnego momentu nam się to udawało. Z czasem jednak Zagłębie pokazywało większe wyrachowanie i udowodniło swoją klasę. Zdobyli więcej bramek od nas w dwumeczu i dlatego zwyciężyli. Kończymy jednak rywalizację z podniesioną głową, jestem zadowolony z zespołu, chłopcy zasłużyli na pochwałę. Ten dwumecz był dla nas nagrodą za pracę w całym roku i sezonie. Straciliśmy dziś zbyt łatwo bramki, potem z czasem brakowało nam sił. Nie zależało nam w pierwszej kolejności na końcowym wyniku, a rozwoju umiejętności tych chłopaków. Czwarte miejsce w kraju jest sukcesem na miarę naszych aktualnych możliwości, ale jest lekki niedosyt. Indywidualnie są w tym gronie zawodnicy, którzy mogą zaistnieć w piłce seniorskiej. My chcemy im w tym jak najlepiej pomóc – podsumował szkoleniowiec.

Centralna Liga Juniorów U-17 – mecz o trzecie miejsce (rewanż)

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 3:3 (2:2). Pierwsze spotkanie 0:4. Zwycięzca: Zagłębie
Bramki dla Jagiellonii: Drygiel 8′, Mazurek 30′ (karny), Pietuszewski 90′ (karny)

Jagiellonia: Suchocki – Kuczyński, Rusiłowicz, Koj, Cholewa, Chilmon (65′ Reterski), Kozłowski, Stypułkowski, Mazurek (72′ Pawelczyk), Rybak (40′ Jaroszuk), Drygiel (83′ Pietuszewski)

Reklama