Citroenowska hybryda

Wraz z pojawieniem się na rynku motoryzacyjnych samochodów z napędem hybrydowym, niemal każdy koncern w swojej ofercie modolewej chce mieć taki pojazd u siebie. Citroen na zbliżające się targi matoryzacyjne w Paryżu przygotował koncepcyjną hybrydę C-Metisse.
Przednie drzwi rozkładają się w nim jak skrzydła, w ten sam sposób co w legendarnym Mercedesie Gullwing. Otwierając tylną parę również można się zaskoczyć, bowiem obracają się one do góry. W środku samochodu do dyspozycji podróżujących będzie bardzo duża ilość miejsca, za sprawą trzy metrowego rozstawu osi. Producent samochodu zapewnia, że miejsce dla tylnych pasażerów porównywalne będzie z limuzynami wyższej klasy.
Sześciocylindrowy, wysokoprężny silnik generować będzie moc rzędu 208 koni mechanicznych, dostarczanych na przednią oś. Dodatkowo tylną oś napędzać będą dwa silniczki elektryczne o mocy 20 koni mechanicznych. Podczas normalnej jazdy wykorzystywany będzie tylko silnik spalinowy. W momencie, gdy potrzebne będzie dynamiczne przyspieszenie, do akcji wkroczą elektryczne silniczki. Citroen zapewnia, że dzięki temu, iż napędzają one tylną oś, trakcja samochodu ulegnie polepszeniu. Samochód będzie wykorzystywać tylny napęd także w przypadku, gdy z przodu wykryje zbyt małą przyczepność.
Za zasilanie silniczków elektrycznych odpowiadać będzie centralnie umieszczona bateria. Pomimo dodatkowego ogniwa waga samochodu będzie relatywnie mała (1400 kg) za sprawą nadwozia wykonanego z włókna węglowego. Koncepcyjny C-Metisse prędkość rzędu 100km/h osiągać będzie zaledwie w 6,2 sekundy. Spalanie utrzymywać się będzie na poziomie 6l/100km.
autor: Bstok.pl
Źródło Citroen

Reklama