Citroën na salonie samochodowym w Genewie

Citroën zaprezentował w Genewie wyjątkowo bogatą, największą w swej historii paletę propozycji modelowych – począwszy od debiutanta w klasie aut najmniejszych, C1, a skończywszy na limuzynie z najwyższej półki, czyli C6.
Genewski salon samochodowy dla Citroena był okazją do zaprezentowania zaangażowania firmy w działania proekologiczne i nakierowane na zmniejszenie zużycia paliwa. Dowodem na to są takie rozwiązania techniczne, jak te stosowane w C3 Stop &Start, C3 z zasilanniem na gaz ziemny, C1 1.0i SensoDrive, a także wszystkie modele (od C3 po C8) z filtrem cząstek stałych FAP oraz wyznaczający kierunki rozwoju na przyszłość studyjny projekt techniczny C4 Hybrid HDi.
Citroën oferuje cały szereg praktycznych rozwiązań, które opierają się na technologiach (system Stop & Start, zautomatyzowana skrzynia biegów,dwuwariantowych napędach typu benzyna/gaz, silnikach Diesla HDi, filtrach cząstek stałych FAP). Ich zastosowanie równoznaczne jest w praktyce z wydajnością, oszczędną eksploatacją i ochroną środowiska naturalnego, co wychodzi naprzeciw zwiększonemu zainteresowaniu ze strony przyszłych nabywców.
Całkowitą nowością w dziedzinie redukcji spalania oraz zmniejszania emisji dwutlenku węgla będzie przygotowany przez firmę Citroën projekt C4 Hybrid HDi. Ten studyjny samochód łączy w sobie niezwykłą efektywność pracy zainstalowanego w nim silnika HDi (zużycie paliwa o 20% mniejsze niż w jednostce benzynowej) z dodatkowym zastrzykiem mocy z zamontowanego, głównie z myślą o jeździe miejskiej, silnika elektrycznego. Dzięki temu osiągi C4 Hybrid HDi – przy tak silnie zredukowanym zużyciu paliwa (średnio 3,4 l/100 km) i zminimalizowanej emisji dwutlenku węgla (90g/km) są imponujące. Paletę zalet uzupełniają: zwiększony zasięg oraz niezwykle niska uciążliwość dla środowiska naturalnego wynikająca z faktu, iż podczas pracy jednostki elektrycznej niemal całkowicie wyeliminowano hałas, a do atmosfery nie przedostają się żadne szkodliwe substancje.
autor: Bstok.pl
Źródło Citroen

Reklama