Chrysler Akino

„Chciałam stworzyć kojące i budujące wrażenie salonu, otoczonego typową dla marki Chrysler elegancją” – powiedziała o swym projekcie Akino Tsuchiya przed Salonem Samochodowym Tokio 2005 (jej imieniem nazwano samochód).
Jednobryłowy samochód Chrysler Akino zwraca na siebie uwagę. Koncepcyjny Chrysler Akino ma pojedyncze drzwi po stronie kierowcy i dwoje otwierających się w przeciwne strony drzwi po drugiej stronie. Pozwala to „rzędowo” zintegrować tylne siedzenia z obrotowym fotelem przedniego pasażera. Dla zaakcentowania sylwetki samochodu oraz powiększenia przestrzeni nad tylną kanapą dach pojazdu podzielony jest na dwie zbiegające się klinowo części. Wystrój wnętrza powstał z materiałów naturalnych i nadających się do recyklingu tkanin syntetycznych – jak bambusowa podłoga, sizalowe dywaniki, oświetlenie w formie nastrojowych „świeczników” lub niemal „domowe” poduszki.
Siedzenia kierowcy i pasażera pełnią funkcję foteli, a kanapa tylna przyjęła rolę sofy w tradycyjnym salonie domowym. Dwoma kolorami zaznaczono rozdzielność „miejsca pracy” od „przestrzeni pokojowej”: błękitna barwa Blue Suede określa królestwo kierowcy, a kremowa Cream Suede – miejsce dla pasażerów z przodu i z tyłu. W podobnym tonie utrzymane są dolne partie drzwi nadwozia.
Charakterystycznym elementem nadwozia jest oszklenie o niezwykłych kształtach – z wykorzystaniem tylnej szyby o specjalnej fakturze, pozwalającej pasażerom zachować poczucie komfortowej prywatności. Auto ma 3.724 mm długości, 1.799 mm szerokości i 1.604 mm wysokości. Jego rozstaw osi wynosi 2.413 mm.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama