Reklama

Chrysler 300C Touring także w wersji wyczynowej SRT8

Genewa. Dokładnie w rok po premierze 425-konnego Chryslera 300 C SRT8 na 75 Salonie Samochodowym w Genewie Chrysler Group zapowiada, iż w wersji wyczynowej SRT8 dostępny będzie także znany i ceniony kombi Chrysler 300C Touring.
Podobnie jak 300C Sedan, wyczynowy Touring z napędem na koła tylne zacznie pojawiać się w międzynarodowej sieci sprzedaży w II połowie 2006 roku i oferowany będzie w wersjach przeznaczonych zarówno dla ruchu prawostronnego jak i lewostronnego.
„Silnik HEMI® to kluczowy składnik sukcesu Chryslera 300C” – twierdzi Dan Knott, dyrektor Street and Racing Technology (SRT) w Chrysler Group – „A teraz mamy jeszcze więcej mocy i niesamowite wprost osiągi już w dwóch modelach charyzmatycznego 300C SRT8.”
I rzeczywiście. Chrysler 300C SRT8 Touring ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w ciągu około 5 sekund – a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 270 km/h.
„Chrysler 300C SRT8 Touring to samochód wyczynowy najwyższej klasy” – mówi Thomas Hausch, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu światowego w Chrysler Group – „Światowej klasy własności jezdne, modelowe hamulce, elementy zewnętrzne i akcenty wnętrza inspirowane duchem wyczynu, praktyczna przestrzeń ładunkowa i te niesamowite 425 koni mocy. Gdy tylko wejdzie do sprzedaży pod koniec roku, na brak entuzjastów za granicą i w Europie nie będziemy narzekać na pewno.” „Rodzina samochodów Chrysler 300C to oferta unikalna dla nabywcy europejskiego, nie tylko dzięki ekspresyjnej stylizacji oraz ogromnej mocy w wersji SRT8. To także ogromna pojemność ładunkowa i ciekawe rozwiązania praktyczne – jak niezwykłej konstrukcji tylna klapa nadwozia wersji Touring – oraz luksusowe wyposażenie i najnowsze technologie.” – podkreślił Hausch.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama