Chiński Volkswagen Neeza

Shanghai Volkswagen (SVW) zaprezentował na Beijing International Automotive Exhibition samochód studyjny Neeza. Ten wyjątkowy model należący do klasy średniej samochodów – pod względem koncepcji stanowiący połączenie coupé i kombi – wyraźnie nawiązuje optycznie do świata aut terenowych i sportowych.
Shanghai Volkswagen (SVW) zaprezentował na Beijing International Automotive Exhibition samochód studyjny Neeza. Ten wyjątkowy model należący do klasy średniej samochodów – pod względem koncepcji stanowiący połączenie coupé i kombi – wyraźnie nawiązuje optycznie do świata aut terenowych i sportowych. Jednocześnie jednak zaprojektowany w Chinach dla Chin Volkswagen doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Wszechstronny talent, który łączy chiński i niemiecki know-how w dziedzinie motoryzacji, rozpoczynając całkiem nową generację samochodów. Filozofia. Neeza pozwala spojrzeć w przyszłość nowych modeli z Shanghai Volkswagen. Będą to samochody, przy konstruowaniu których kultura, indywidualny gust oraz życzenia chińskich klientów będą odgrywały bardzo istotną rolę. Przykładem może być stylistyka zewnętrzna: Neeza wykazuje tu całkowicie nową symbiozę azjatyckiego designu SUW i filozofii stylistycznej niemieckiego Volkswagena. Forma tego koncepcyjnego samochodu charakteryzuje się tradycyjnymi i głęboko zakorzenionymi w kulturze cechami chińskiej estetyki i odzwierciedla przy tym filozofię „okrągłego nieba i kwadratowej ziemi”. Mimo tych historycznych podstaw stylistyka jest zdecydowanie przyszłościowa, nie podąża za żadnym z trendów lecz dzięki świeżemu prowadzeniu linii tworzy swój własny styl. Chińska i niemiecka kultura zgodnie się uzupełniają.
Pochodzenie nazwy Neeza. „Ne-zha“ jest znaną wszystkim Chińczykom mistyczną postacią z chińskiej historii. Ne-zha był małym chłopcem z magiczną bronią, którą zwalczał złe duchy. Jego niezwykła wola, jego młodzieńczy i proroczy duch oraz odwaga odzwierciedlają ideę, kryjącą się za charakterem i nazwą tego studyjnego samochodu. Także design Neeza kryje w sobie liczne odwołania do tego bohatera. Na przykład opony z rysunkiem magicznej włóczni Ne-zha lub reflektory: te „dumne oczy” są przyjazne a jednocześnie emanuje z nich zdecydowanie. Armatura: czerwony pas na kokpicie nawiązuje do czerwonego jedwabnego szala, który nosił Ne-zha. Wszystkie te elementy wyjaśniają nazwę „Neeza”. Ogólna koncepcja tego studyjnego modelu wskazuje cel Shanghai Volkswagen, aby w przyszłości mocniej niż kiedykolwiek łączyć niemiecką technikę i niemiecki know-how z lokalnymi wymaganiami i oczekiwaniami chińskiej klienteli.
autor: Bstok.pl
Źródło Volkswagen

Reklama