Chevrolet HHR trafi do Europy

Będzie to drugi po Chryslerze PT Cruser model zza Oceanu wyróżniający się designem w stylu retro. Planowana sprzedaż HHR rozpocznie się w ostatnim kwartale bieżącego roku
HHR jest to unikalny samochód, który łączy doskonały wygląd z możliwościami adaptacji wnętrza do każdego stylu życia. Wyróżnia się designem zainspirowanym użytkowym Chevroletem Suburban z 1949 roku.
HHR to samochód czterodrzwiowy z otwieraną do góry klapą bagażnika. Wysoka linia dachu nawiązuje do nowatorskiego w ówczesnych czasach modelu Suburban.
Model HHR ma masywne rozszerzane błotniki, a przednie reflektory i podwójne światła z tyłu łączą nowoczesność z dawnym stylem modelu Corvette. Zachodzące na dach drzwi są częścią przejrzystego, choć pełnego detali designu, który rzadko spotyka się we współczesnych samochodach. Tylne okno HHR płynnie zlewa się z układem szyb bocznych pojazdu.
Przy długości 4475 mm i pojemności około 1787 litrów, pięcioosobowy HHR umożliwia łatwość manewrów i zapewnia przestrzeń pasującą do dowolnego stylu życia. Rozwiązania w zakresie adaptacji wnętrza umożliwiają przewożenie niemal wszystkiego – od dostaw dla małego sklepu po deski surfingowe.
Wnętrze HHR jest przestronne, a elegancji dodają szczegółowo dopracowane wyświetlacze oraz chromowane wykończenia. Wszystkie wersje HHR są standardowo wyposażone w klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby, zdalnie sterowany zamek centralny, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne oraz tempomat.
System audio w HHR wyposażony jest w dodatkowy kanał i gniazdo na przednim panelu, co umożliwia odtwarzanie muzyki z iPoda lub innego podobnego urządzenia.
HHR oferuje dwie zaawansowane technologicznie czterocylindrowe, rzędowe jednostki, które równoważą moc użytkową i zużycie paliwa: 2.2 litra o mocy 149 KM i momencie obrotowym 210 Nm i większy 2.4 litra o mocy 175 KM i momencie obrotowym 228 Nm.
autor: T.K.
Źródło: Chevrolet

Reklama