CHCIAŁA ZROBIĆ DZIECIOM PREZENT – ZOSTAŁA OSZUKANA

CHCIAŁA ZROBIĆ DZIECIOM PREZENT – ZOSTAŁA OSZUKANA

Data publikacji 03.06.2022

Kolneńscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło podczas zakupu w internecie prezentu dla dzieci. Jego ofiarą padła 39-letnia mieszkanka powiatu kolneńskiego. Kobieta przelała ponad 500 złotych za trampolinę, jednak nie otrzymała zamówionego sprzętu, ani też zwrotu pieniędzy.

Wczoraj, do policjantów kolneńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu prezentu dla dzieci. 39-latka znalazła w sieci sklep oferujący sprzedaż trampolin. Przedmiot był wystawiony za kwotę 530 złotych. Kobieta od razu dokonała zamówienia i przelała pieniądze na konto podane przez sprzedającego na stronie sklepu. Następnego dnia, 39-latka wpisała w wyszukiwarkę adres internetowy sklepu, jednak nie był on już aktywny. Zamiast strony internetowej pojawił się na ekranie komunikat: „Uwaga ta strona stanowi zagrożenie, może wyłudzać dane osobowe, dane uwierzytelniające do kont bankowych lub serwisów społecznościowych”. Po tej informacji, kobieta wpisała nazwę sklepu internetowego w wyszukiwarkę. Przeczytała tam wiele negatywnych komentarzy i dowiedziała się, że to oszustwo.

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama