Chciała wynająć mieszkanie w Belgii i straciła ponad 1200 euro

Chciała wynająć mieszkanie w Belgii i straciła ponad 1200 euro

Data publikacji 16.09.2022

Grajewscy policjanci przestrzegają przed oszustami oferującymi w internecie wynajem nieistniejących mieszkań. W ten sposób została oszukana 23-letnia mieszkanka powiatu grajewskiego. Kobieta chciała wynająć mieszkanie w Belgii, a straciła ponad 1200 euro.

Do grajewskich policjantów zgłosiła się 23-letnia mieszkanka powiatu grajewskiego. Powiadomiła dyżurnego, że w połowie sierpnia na portalu ogłoszeniowym znalazła ogłoszenie o wynajmie mieszkania w Belgii. Jak stwierdziła, ogłoszenie wydało się jej wiarygodne, dlatego nawiązała kontakt z wynajmującym. W celu uwiarygodnienia oferty oszust przesłał krótki film  prezentujący oferowane mieszkanie. Po ustaleniu ceny wynajmu oszust przesłał wzór umowy, zdjęcia swego paszportu oraz rachunek bankowy, na który przelała 1250 euro. Gdy zbliżał się termin wyjazdu, kobieta próbowała telefonicznie skontaktować się z mężczyzną. Tym razem jednak telefon był już wyłączony, a ogłoszenie zniknęło z portalu.

Oszuści zamieszczają wymyślone ogłoszenia dotyczące wynajmu. Oferty są atrakcyjne i dokładnie przygotowane. Zawierają opis, zdjęcia, a nawet filmy uwiarygadniające ofertę. Apelujemy o jak największą czujność w przypadku, gdy mamy do czynienia z okazjonalną ceną. Nie przelewajmy żadnych pieniędzy zanim nie zobaczymy oferowanego mieszkania. 

Źródło: Podlaska Policja

Reklama