Chciała sprzedać sukienkę straciła przeszło 4 tysiące złotych

Chciała sprzedać sukienkę straciła przeszło 4 tysiące złotych

Na portalu ogłoszeniowym wystawiasz produkt na sprzedaż? W celu ułatwienia transakcji otrzymujesz wiadomość z linkiem? Klikasz? Tam proszą cię o podanie danych osobowych i do bankowości elektronicznej? Uważaj tak działają oszuści. Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego, która chciała sprzedać sukienkę za 25 złotych, a straciła przeszło 4 tysiące złotych.

W ubiegłym tygodniu do wysokomazowieckich policjantów zgłosiła się 35-letnia mieszkanka powiatu. Kobieta poinformowała, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż sukienkę za 25 złotych. Za jego pośrednictwem odezwała się osoba, która wyraziła chęć jej zakupu. Aby ułatwić transakcję rzekomy kupujący przesłał 35-latce e-maila z linkiem. Tam kobieta wpisała kwotę jaką posiada na koncie bankowym i  dane do bankowości elektronicznej. Wtedy zauważyła, że z jej konta został wykonany przelew na kwotę przeszło 4 tysięcy złotych. Uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszusta. Zablokowała swoje konto bankowe i powiadomiła policjantów.

Ponownie apelujemy o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych. Nigdy nie wchodźmy w otrzymywane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Zweryfikujmy autentyczność strony, na której wpisujemy login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień. O metodach stosowanych przez oszustów rozmawiajmy z najbliższymi. To pozwoli im ochronić nie tylko pieniądze, ale i dane osobowe.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama