Reklama

CHCIAŁA SPRZEDAĆ BUTY, A STRACIŁ

CHCIAŁA SPRZEDAĆ BUTY, A STRACIŁA 6 TYSIĘCY

Data publikacji 21.03.2023

6 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu bielskiego, która chciała sprzedać buty na jednym z portali ogłoszeniowych. W celu otrzymania płatności, kliknęła w przesłany przez rzekomego kupującego link. Wpisała tam swoje dane osobowe oraz hasła dostępu do konta bankowego. Tym samym dała dostęp oszustom do swojego konta.

Do bielskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu bielskiego, która została oszukana podczas sprzedaży w internecie. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż buty. Po chwili odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem. Po podaniu swojego numeru telefonu, otrzymała wiadomość sms z linkiem. Kobieta po kliknięciu w link została przekierowana na stronę łudząco podobną do strony portalu ogłoszeniowego. Tam mieszkanka powiatu bielskiego wpisała swoje dane oraz login i hasło do bankowości elektronicznej. W ten sposób dała oszustom dostęp do swojego konta bankowego. Kiedy kobieta weszła na stronę swojego banku zobaczyła, że z jej konta ktoś wypłacił 6 tysięcy złotych. Zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O całej sytuacji powiadomiła bielskich policjantów.


Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. 


Źródło: Policja Podlaska

Reklama