Reklama

CHCIAŁ SPRZEDAĆ LAMPĘ SAMOCHODOWĄ, A STRACIŁ PONAD

CHCIAŁ SPRZEDAĆ LAMPĘ SAMOCHODOWĄ, A STRACIŁ PONAD 5 TYSIĘCY

Data publikacji 16.05.2023

Po wystawieniu produktu na sprzedaż w internecie dostajesz link, aby otrzymać płatność? Uważaj, to może być oszustwo. Po wejściu w niego i podaniu danych dajesz przestępcom dostęp do swojego konta. W taki sposób mieszkaniec powiatu bielskiego stracił ponad 5 tysięcy złotych.

Do bielskich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu bielskiego, który został oszukany podczas sprzedaży w sieci. Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił lampę samochodową. Po pewnym czasie otrzymał wiadomość, że ktoś jest zainteresowany zakupem. 30-latek musiał kliknąć jedynie w link z przyjęciem płatności. Tak też zrobił. Wchodząc w link, mężczyzna przekonany był, że potwierdza transakcję. Następnie mieszkaniec powiatu bielskiego zalogował się na swoje konto, dając oszustom dostęp do oszczędności. Po chwili mężczyzna zauważył, że z jego konta dwukrotnie wypłacono pieniądze. Łącznie 30-latek stracił ponad 5 tysięcy złotych.


Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. 


Źródło: Policja Podlaska

Reklama