Reklama

CHCIAŁ KUPIĆ ŁADOWARKĘ ROLNICZĄ, A STRACIŁ 24 TYSIĄCE ZŁOTYCH

CHCIAŁ KUPIĆ ŁADOWARKĘ ROLNICZĄ, A STRACIŁ 24 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Data publikacji 17.03.2023

56-letni mieszkaniec powiatu monieckiego został oszukany na jednym z portali ogłoszeniowych. Mężczyzna stracił 24 tysiące złotych. Chcąc kupić rolniczą ładowarkę przelał pieniądze na wskazane konto, jednak zamówionego sprzętu nie otrzymał. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów na portalach ogłoszeniowych.

Do monieckich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu ładowarki rolniczej przez Internet. Z relacji 56-latka wynikało, że zainteresował się ofertą sprzedaży ładowarki rolniczej na jednym z portali ogłoszeniowych. Po kontakcie telefonicznym ze sprzedającym wpłacił na wskazane konto zaliczkę w wysokości 1000 złotych. Sprzedający potwierdził wysyłkę towaru, a następnie poprosił o przelanie pozostałej kwoty, czyli 23 tysięcy złotych. Gdy 56-latek wykonał przelew, kontakt ze sprzedającym urwał się, a z portalu zniknęło ogłoszenie. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że został oszukany. Pokrzywdzony w efekcie stracił 24 tysiące złotych.


Podczas zakupów w Internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić najpierw opinie o sprzedającym i przeczytać komentarze innych osób.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama