Reklama

Chcesz spędzić miło czas w najbliższy weekend? Oferta Muzeum Podlaskiego Rodzinny weekend w Muzeum Podlaskim Muzeum Podlaskie w …

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, ul. Pałacowa 2

– Manele, Brosze, Wisiory, Egrety – Klejnoty Zdobiące Nie Tylko Kobiety

Słowo biżuteria (fr. biju – klejnot) towarzyszy człowiekowi od czasów prehistorycznych, poprzez wszystkie epoki i środowiska kulturowe, przyjmując różnorodne formy i kształty, jak i funkcje czy role społeczne. Współcześnie za podstawową funkcję biżuterii uznajemy oczywiście funkcję dekoracyjną. Dawniej też była ona ważna, ale ponadto miała między innymi znaczenie religijne, użytkowe, symboliczne i czysto informacyjne.

Podczas spotkania zapoznamy się z historią powstawania biżuterii od wieków średnich po  XIX stulecie, jak również wykorzystamy swoje umiejętności plastyczne i manualne w projektowaniu i tworzeniu własnej, oryginalnej biżuterii.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat 18 grudnia 2021 r., godz. 11.00 i 19 grudnia (dzieci w wieku 4-6 lat) o godz. 11. Koszt warsztatów dla dzieci w wieku 7-12 lat – 12 zł, ich opiekunów – 6 zł, w przypadku osób z Kartą Dużej Rodziny jest przewidziana zniżka: 4 zł – dziecko, 4 zł – opiekun. Z kolei wstęp dla młodszych dzieci jest bezpłatny. Informacje oraz zapisy można uzyskać pod numerem tel.:  509 336 795.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17

Niezwykła Pasja Pana Karnego

Alfons Karny nie tylko tworzył piękne rzeczy, ale także je kolekcjonował. W jego zbiorach znalazło się wiele prac znanych artystów, a także przedmioty na pozór zwyczajne, ale dla kolekcjonera intersujące. Pośród obrazów, monet, rzeźb i książek odnajdziemy także przykłady pięknej ceramiki, które zainspirują nas do wykonania świątecznych ozdób z biskwitu.

Zajęcia odbędą się 18 grudnia o godz. 12 (dzieci w wieku 7-12 lat). Młodsze dzieci (w wieku 4-6) mogą uczestniczyć w warsztatach 19 grudnia o tej samej godzinie. Informacje oraz zapisy można uzyskać pod numerem tel.: 509 336 862.

Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klasztorna 1

– Różne Rodzaje Piękna | Wizerunki Świętych w Ikonografii | Św. Mikołaj Biskup z Miry

Zajęcia wprowadzające dziecko w świat sztuki, których celem jest rozwijanie umiejętności percepcji odbioru dzieła sakralnego. Podczas spotkania dzieci zapoznają się z wizerunkiem św. Mikołaja na ikonach, dowiedzą się, co oznaczają występujące przy nim atrybuty. Zajęcia wzbogacone są różnymi działaniami plastycznymi oraz zabawami dostosowanym do wieku. Dzieci zostaną zachęcone do eksperymentowania z linią i barwą. W etapie końcowym wykonają prace plastyczne inspirowane ikoną.

Zajęcia odbędą się 19 grudnia o godz. 11 (dzieci w wieku 7-12 lat). Informacje oraz zapisy można uzyskać pod numerem tel.: 509 336 829.

Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2

– Co Kryje Wieża Tykocińskiej Synagogi – oprowadzanie kuratorskie

W ramach spotkania z cyklu „Strażnicy przeszłości” Muzeum w Tykocinie przygotowało dla Państwa oprowadzanie kuratorskie po wystawach czasowych prezentowanych w Wielkiej Synagodze. W trakcie oprowadzania uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wystawy na co dzień niedostępne dla zwiedzających i odkryć tajemnice synagogalnej wieży.

Zajęcia odbędą się 19 grudnia o godz. 11. Informacje oraz zapisy można uzyskać pod numerem tel.: 509 336 597.

źródło: Muzeum Podlaskie
oprac.: Cezary Rutkowski

 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama